Aktualności Politechniki Poznańskiej - Wydarzenia

Wykład otwarty Prof. Naiminga Xie " Grey information, grey models and grey world" - 16 marca 2016

Politechnika Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty, który wygłosi profesor Naiming Xie. Prelekcja pt.: "Grey information, grey models and grey world" odbędzie się dnia 16 marca 2016 r., o godz. 13.30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, w s. CW8.


Wystawa Najlepszych Prac Zrealizowanych w Zakładzie Architektury Usługowej i Mieszkaniowej WAPP

W imieniu JM Rektora PP prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego, Dziekana Wydziału Architektury  PP dr hab. inż. arch. Jerzego Suchanka oraz w imieniu Zakładu Architektury Usługowej i Mieszkaniowej Wydziału Architektury PP zapraszamy na wernisaż:

Wystawy Najlepszych Prac Dyplomowych Magisterskich i Inżynierskich oraz Prac Semestralnych Zrealizowanych w Zakładzie Architektury Usługowej i Mieszkaniowej Wydziału Architektury PP

Wernisaż odbędzie się w dniu 14 marca br. o godz. 16.00  w holu Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Wernisaż będzie połączony z konkursem na Najlepszą Pracę Dyplomową Magisterską, Inżynierską oraz Semestralną.

Niniejsze wydarzenie, organizowane cyklicznie, stanowi okazję do prezentacji dorobku projektowego studentów Wydziału Architektury. Celem konkursu jest promowanie osiągnięć studentów Wydziału oraz pracy dydaktycznej pracowników Zakładu, jak również zachęcenie studentów do tworzenia atrakcyjnych i profesjonalnie zaprezentowanych projektów.

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy, która potrwa do 31 marca br.


Architektura Mody 8, KN Illumination - 4 marca 2016

Zapraszamy na pokaz mody inspirowany architekturą, pt. „Architektura Mody 8" pod kierunkiem arch. Hanny Michalak, wystawę projektów kreacji, a po pokazie - na warsztaty modelowania strojów.

*Pokaz ARCHITEKTURA MODY 8 rozpocznie się o g. 17.00 

CK ZAMEK, piątek 4.03.2016

Sala pod zegarem 213, II piętro.

Informacje na stronie CK Zamek: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,8264.html


Warsztaty Modular2. Architektura światła. Hanna Michalak - 4 marca 2016

Zapraszamy do udziału w warsztatach budowy przestrzeni przy użyciu modułowych elementów na makietach urbanistycznych. Celem warsztatów jest poza tworzeniem ciekawych form obiektów, obserwacja zachowań światła w przestrzeni urbanistycznej oraz rzeźbienie światłem fragmentów przestrzeni miejskiej.

Hanna Michalak.

Modular2. Architektura światła. Warsztaty.

Centrum Kultury Zamek. Sala pod zegarem 213, II piętro.

piątek 4.03.2016

rozpoczęcie - około godz.18.00*

* po pokazie Architektura mody 8 (godz.17.00).

Informacje na stronie CK Zamek: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,8264.html


Młodzież z Ukrainy kolejny raz odwiedziła Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania

25 lutego br. w ramach projektu "Uczelnie Polskie dla Ukraińców" odwiedziła nas 35 osobowa grupa młodzieży z Dnipropetrowska, Charkowa, Kijowa, Kramatorska i miejscowości Czerkasy.

Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną wydziału i odwiedziła Laboratorium Współrzędnościowej Techniki Pomiarowej oraz Laboratorium Elastycznych Systemów Produkcyjnych.


8. Tydzień Mózgu w Poznaniu - 14-18 marca 2016

Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w 8. Tygodniu Mózgu w Poznaniu, w ramach Światowego Tygodnia Mózgu, który odbędzie się w dniach 14-18 marca 2016 r. w godzinach 17.00-19.00, w Auli Ośrodka Nauki PAN przy ul. H. Wieniawskiego 17/19.

Poznanie funkcjonowania naszego mózgu jest największym wyzwaniem współczesnej nauki i dlatego na całym świecie prowadzone są intensywne badania. Naszym celem jest przybliżenie słuchaczom prowadzonych badań i przedstawienie cząstki ich wyników podczas Światowego Tygodnia Mózgu.

Więcej na: http://www.pan.poznan.pl/tydzien_mozgu/index.html


Wystawa "ARCHIDEA" Katarzyny Słuchockiej

Wystawa dr inż. arch. Katarzyny Słuchockiej, pracownika Katedry Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, to zobrazowana klasyfikacja przestrzeni. Próba odnalezienia wspólnego mianownika dla czystej sztuki i architektury zmierzająca do wyodrębnienia i nazwania trzech kategorii przestrzeni, w których przychodzi nam żyć, pracować, kochać, cierpieć znajduje odzwierciedlenie w różnorodności środków wyrazu, kolorystyki oraz gestu. Nieustający zwrot akcji przekłada się na wzajemne relacje emocji i techniki, w świecie twórczości inspirowanej architekturą.

Data: czwartek, 11 lutego 2016, godz. 19:00.

Miejsce: Ostrowskie Centrum Kultury, Galeria PIK, ul. Wolności 2, Ostrów Wlkp.

http://ockostrow.pl/index.php?art=235


Wystawa szkiców "THE ARABIAN WHITE BEAUTY"

Na przełomie roku, w terminie od 24.12.2015 r. do 03.01.2016r. odbędzie się wystawa szkiców dr inż. arch Karoliny Sobczyńskiej pt. THE ARABIAN WHITE BEAUTY. Tematem wystawy są portrety koni rasy arabskiej, stąd autorka prac wybrała najodpowiedniejsze do tego miejsce: Emiraty Arabskie.

Karolina Sobczyńska urodziła się 16.09.1973r. w Poznaniu. Jest architektem, projektantem i wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie otrzymała stopień doktora. Przez wiele lat prowadziła pracownię projektową, obecnie poświęca więcej uwagi malarstwu. Tworzy w różnych technikach. Fascynuje ją lecznicze oddziaływanie kolorem. Prace wystawia w Polsce i za granicą, ostatnio w Nowym Jorku i Emiratach Arabskich.


Świąteczny koncert „Studenci dzieciom” - 18 grudnia 2015

To już dwudziesty trzeci rok minął od pierwszego koncertu w ramach ogólnopolskiej akcji „Studenci Dzieciom", która stała się akademicką tradycją i na stałe wpisała się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Politechniki Poznańskiej. W tym roku w imieniu Jego Magnificencji  Rektora prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego mamy zaszczyt zaprosić na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się dnia 18 grudnia w Auli Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej o godzinie 19:00. W trakcie godzinnego widowiska zabierzemy widzów do świata przygód, w którym spotkać można śpiewające owieczki, wesołe wilki czy rozbrykaną kozę. Każdy z małych widzów otrzyma słodką niespodziankę.

Serdecznie zapraszamy.


Wykład Otwarty "Sukces Fibaro – opis doświadczeń" - 16 grudnia 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Wykład Otwarty z Panią Joanną Ossowską - Rodziewicz z Fibar Group S.A. Pani Joanna opowie o rozwoju firmy, jak powstała i w jaki sposób była rozwijana aby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2015r. o godzinie 18:30 w Centrum Mechatroniki Politechniki Poznańskiej, Sala 201.


Doktoranci i młodzi naukowcy WBMiZ w programie szkoleniowym MNiSW TRANSFORMATION.DOC

Nasi doktoranci i młodzi naukowcy zakwalifikowali się i odbyli szkolenia w wiodących ośrodkach naukowych Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. MNiSW zorganizowało dwu- i trzygodniowy program szkoleniowy z zakresu umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, finansowanych w ramach projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami".

Reprezentowali nas:

  • Tomasz Bartkowiak (WBMiZ Instytut Technologii Mechanicznej  - 3 tygodniowe szkolenie trenerskie na University of Alberta w Edmonton, Kanada).
  • Monika Dobrzyńska-Mizera (WBMiZ Instytut Technologii Materiałów - 2 tygodniowe szkolenie na University of Alberta w Edmonton, Kanada),
  • Danuta Matykiewicz (WBMiZ Instytut Technologii Materiałów - 2 tygodniowe szkolenie na Wageningen University w Wageningen, Holandia),
  • Edyta Olejarczuk (Centrum Języków i Komunikacji - 2 tygodniowe szkolenie na University of Alberta w Edmonton, Kanada)

 


Wykład: TOYOTA MIRAI – wodorowy napęd przyszłości - 16 grudnia 2015

Zapraszamy na wykład pt.: Toyota Mirai - wodorowy napęd przyszłości, który odbędzie się w ramach cyklu:

Otwarte Seminaria Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu, w dniu 16 grudnia 2015 r. w godzinach 13.30 - 15.00,

w sali CW 3 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, Poznań, ul. Piotrowo 2.


2 edycja PUT UP - studenci z pasją na Politechnice - 16 grudnia 2015

Już 16 grudnia 2015 roku odbędzie się 2 edycja PUT UP! Wydarzenie organizowane przez Radę Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej  to innowacyjny projekt od studentów dla studentów. Idea projektu bazuje na wystąpieniach TEDx. Każdy z uczestników w ciągu 5 minut w jak najbardziej kreatywny sposób spróbuje przedstawić wybrany przez siebie temat, a wybór jest nieograniczony.

Zapraszamy!


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 15 grudnia 2015

Centrum Języków i Komunikacji PP zaprasza na DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w dniu 15 GRUDNIA 2015 r. (wtorek, godz. 10:00 - 14:30) w sali konferencyjnej Uczelnianego Centrum Kultury (obok DS 1).

PRZYJDŹ, SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ KULTUROWĄ I TECHNICZNĄ!

WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!

 

PATRONAT MEDIALNY

Radio Afera


Warsztaty dla studentów PP

Centrum Języków i Komunikacji PP - Pracownia Języka Pisanego zaprasza na bezpłatne warsztaty.


POLISH CULTURE WEEK - 7-11 December 2015

Centre of Languages and Communication invites all international students and employees to participate in POLISH CULTURE WEEK held between 7-11 DECEMBER, 2015 The week of interesting presentations, fascinating film shows and exciting workshops on Polish history, customs and traditions. Don't miss it!


Jubileusz 70-lecia Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska - 27 listopada 2015

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska z przyjemnością informuje o uroczystości Jubileuszu „70-lecia Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechnice Poznańskiej", która odbyła się 27 listopada 2015 o godz. 10.30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2 w Auli Magna (sala CW-4).


Spotkanie z koordynatorem konkursu FameLab w Polsce – 24 listopada 2015

Zapraszamy na spotkanie z Urszulą Kaczorowską z Centrum Nauki Kopernik, koordynatorką konkursu FameLab w Polsce, które odbędzie się 24. listopada w o godzinie 11.30 w sali 10CW.


Wampiriada na Politechnice Poznańskiej - 12-14 listopada 2015

Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów i pracowników PP do wzięcia udziału w kolejnej, jesiennej edycji Wampiriady na Politechnice Poznańskiej! Jeśli chcesz zrobić dobry uczynek i uratować komuś życie dzięki swojej krwi, a przy okazji zgarnąć gadżety i słodkości przyjdź koniecznie do Sali Konferencyjnej przy DS1!

Więcej: http://www.nzs.put.poznan.pl/wampiriada-na-politechnice-poznanskiej-jesien-2015/

https://www.facebook.com/events/1636017616649203/


Wystawa "Kontynuacja - malarstwo" Katarzyny Słuchockiej

Wystawa dr inż. arch. Katarzyny Słuchockiej, pracownika Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej w galerii u Jezuitów w Poznaniu, to obraz poszukiwań twórczych autorki.


Konkurs BIHAPI w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Małopolsce

Ruszył konkurs BIHAPI, którego celem jest stworzenie innowacyjnych aplikacji dla mieszkańców Inteligentnych Miast. Jego efektem mogą być aplikacje służące zwiększeniu bezpieczeństwa, platformy przydatne w miejskiej rekreacji, czy informujące o wydarzeniach kulturalnych, ale nie tylko. Do 12 listopada trwa zbieranie zgłoszeń.


Konkurs stażowy „SMART grasz, STAŻ masz”

Firma SMART Project zaprasza do udziału w konkursie stażowym „SMART grasz, STAŻ masz". Główną nagrodą w konkursie jest płatny staż w SMART Project. W pierwszej edycji oferowane są dwa płatne, 6-miesięczne staże! Laureatom zapewnione zostaną elastyczne godziny pracy oraz możliwość nawiązania stałej współpracy po zakończeniu stażu.

Więcej informacji na stronie http://www.smartproject.pl/smartstaz.html


Jubileusz 60 lat nauk o zarządzaniu w Politechnice Poznańskiej - 18 listopada 2015

Wydział Inżynierii Zarządzania z przyjemnością informuje o uroczystości Jubileuszu „60-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Poznańskiej", która odbędzie się 18 listopada 2015 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2 w Auli Magna. Jubileusz powiązany jest z X Konferencją „Oszczędność i efektywność - współczesne rozwiązania w logistyce i produkcji".


Wystawa obrazów Joanny Kaszuby "Przestrzeń miasta"

„Przestrzeń miasta" to cykl wakacyjnych obrazów i rysunków dr inż. arch. Joanny Kaszuby, pracownika Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Prace powstały latem 2015 roku. Z założenia mają charakter swobodnej interpretacji przestrzeni miasta. Architektura miejsca nie jest przedstawiona jako zamknięta forma, ale jako swobodna notatka plastyczna. Jest tutaj miejsce na kolor i  szukanie idealnej techniki przekazu informacji o naszym otoczeniu.


Zapraszamy na bezpłatne Warsztaty Design Thinking - 2-8 listopada 2015

Stowarzyszenie Top 500 Innovators, z ponad 70-ma partnerami,  zaprasza na drugą edycję Design Thinking Week 2015, w tym roku na rzecz współpracy międzysektorowej i innowacji społecznych, pod hasłem: INSPIRE- CREATE-INITIATE. WITH PEOPLE FOR PEOPLE!


BULATS na jesień

Pracownia Egzaminów Państwowych i Międzynarodowych zaprasza studentów i pracowników Politechniki Poznańskiej do wzięcia udziału w sesjach egzaminu BULATS.


Konferencja prasowa pn. WIELKOPOLSKA ESKADRA NIEPODLEGŁOŚCI

15 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa pn. WIELKOPOLSKA ESKADRA NIEPODLEGŁOŚCI. W spotkaniu udział wzięli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski - Rektor Politechniki Poznańskiej, Ryszard Kędzia - Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego im. Antoniego Kocjana oraz dr inż. Agnieszka Wróblewska - Dyrektor Centrum Kształcenia Lotniczego Politechniki Poznańskiej. Podczas spotkania zaprezentowany został projekt Politechniki Poznańskiej dedykowany obchodom 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, stuleciu utworzenia w Poznaniu szkolnictwa wyższego - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej oraz utworzeniu pierwszego w Polsce Aeroklubu.


Dni Kariery - targi pracy, praktyk i staży - 21 października 2015

Dni Kariery® to najlepsze targi pracy, praktyk i staży organizowane w Poznaniu od ponad 20 lat. Jesienna edycja odbędzie się 21 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie będzie można spotkać ponad 30 wystawców oferujących pracę, praktykę czy staż.


Wykład otwarty Prof. Kaia Nagela pt. „Multi-agent transport simulation” - 22 października 2015

Zakład Systemów Transportowych (Wydział Maszyn Roboczych i Transportu PP) zaprasza na wykład otwarty Prof. Kaia Nagela z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie pt. „Multi-agent transport simulation", który odbędzie się 22 października 2015 r. o godz. 11:30 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym PP, ul. Piotrowo 2, sala CW 9.


Najdłuższa poznańska Afera

Jeszcze nigdy żadna afera w Poznaniu nie trwała tak długo... Wszystko zaczęło się w październiku 1990 r., kiedy to Studenckie Radio „Afera" Politechniki Poznańskiej nadało swoją pierwszą audycję w eterze. - Obecnie to jedna z 9 studenckich, koncesjonowanych rozgłośni w Polsce. W Poznaniu jesteśmy jedynym radiem o takim profilu - podkreśla Piotr Graczyk, redaktor naczelny rozgłośni. - I choć wiele przez te 25 lat się zmieniło zarówno w radiu, jak i w Poznaniu, to „Afera" była i jest synonimem nietuzinkowej szkoły dziennikarskiego rzemiosła oraz szeroko pojętej alternatywy. Zapraszam na 98,6 MHz. - dodaje.