Aktualności Politechniki Poznańskiej

Uroczyste otwarcie laboratorium badań symulatorowych - 7 marca 2016

Instytut Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej uruchomił symulator lotu nowej generacji.

Symulator będzie miał m.in. możliwość symulacji warunków atmosferycznych  (zmianę prędkości i kierunku wiatru, zmiany rodzaju i wysokości podstawy chmur, siłę turbulencji i symulację oblodzenia drogi startowej), a także możliwość symulacji awarii (pożaru i uszkodzeń sprzętu).
Uroczyste otwarcie laboratorium badań symulatorowych połączone z oficjalnym uruchomieniem SYMULATORA LOTU odbyło się w dniu 07.03.2016 r. (poniedziałek) o godzinie 12.00.
Miejsce: Laboratorium A 16/sym (ul. Piotrowo 3D, Poznań, wejście naprzeciwko przychodni Poligród).


Pracownia Egzaminów Centrum Języków i Komunikacji PP

Pracownia Egzaminów Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej zaprasza studentów, doktorantów i pracowników PP oraz kandydatów spoza uczelni na egzaminy certyfikowane.


III Forum Gospodarcze Politechniki Poznańskiej - 9 marca 2016

Zapraszamy na III Forum Gospodarcze Politechniki Poznańskiej - spotkanie naukowców i wynalazców z biznesmenami i przedsiębiorcami. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie platformy dialogu między naukowcami mającymi pomysły, rozwiązania, technologie a biznesmenami i przedsiębiorcami, poszukującymi nowoczesnych rozwiązań funkcjonowania firm. Chcemy kreować dobre praktyki wynikające z kooperacji nauki i biznesu. Udział w Forum jest bezpłatny.

Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe PP i Biblioteka, ul. Piotrowo 2

9 marca 2016 r. (środa) godz. 9.30 - 15.00

 


Kandydat na Rektora Politechniki Poznańskiej

Uczelniana Komisja Wyborcza Politechniki Poznańskiej informuje, że kandydatem na rektora PP na kadencję 2016-2020 jest prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski.

Prezentacja kandydata na funkcję rektora odbędzie się w środę 9 marca br. o godz. 17:00, w Auli Centrum Wykładowego PP przy ul. Piotrowo 2. Na spotkanie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Poznańskiej.


Targi Pracy i Forum Gospodarcze - 9-10 marca 2016

Zapraszamy na XX edycję Targów Pracy Politechniki Poznańskiej oraz III edycję Forum Gospodarczego organizowanych w dniach 9 - 10 marca 2016r. w Centrum Wykładowych i Bibliotece PP, przy ul. Piotrowo 2.

Strona internetowa www.targipracy.put.poznan.pl

 

 


XI Olimpiada Języka Niemieckiego - zapisy do 25 lutego!

CENTRUM JĘZYKÓW I KOMUNIKACJI zaprasza studentów Politechniki Poznańskiej do udziału w XI Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych. Zapisy do 25.02.2016r.


Bartosz Ambrożkiewicz - student Politechniki Poznańskiej jednym z najlepszych wynalazców w Polsce!

Bartosz Ambrożkiewicz, student WBMIZ jest jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu Student - Wynalazca.
Bartosz został nagrodzony za wynalazek pt.„Układ, zespół i sposób do zmiany kąta ustawienia lusterek wstecznych pojazdu jednośladowego względem usytuowania głowy kierowcy". Bartosz Ambrożkiewicz weźmie udział w 44. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.
To znane Wam smart mirrors, o których już pisaliśmy czyli tzw. inteligentne lusterka, które w trakcie jazdy przestawiają się, uwzględniając aktualną pozycję motocyklisty - ułatwiają jazdę i zwiększają bezpieczeństwo podróżującego. Wynalazek polega na zastosowaniu czujnika odległości, skierowanego w klatkę piersiową kierowcy, połączonego z lusterkami, które są odpowiednio ustawiane w zależności od kąta pochylenia kierowcy.

Konkurs Student-Wynalazca organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską jest adresowany do studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni wyższych, a także absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku albo wzoru użytkowego czy przemysłowego. Chodziło o wynalazki chronione prawem wyłącznym lub zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub w odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Wielkie brawa!!!

 


Więcej informacji

POLISH WEEK - 22-26 February 2016

Centrum Języków i Komunikacji zaprasza studentów zagranicznych na kolejną edycję Polskiego Tygodnia, który odbędzie się w dniach 22 - 26.02. 2016.

The Centre of Languages and Communication invites all international students of PUT to participate in Polish Week held on February 22 - 26, 2016.