WHITE in Ireland - praktyki

Praktyki dla studentów polskich w Irlandii

 

Firma WHITE in Ireland, z siedzibą w Cork (Irlandii), zajmuje się organizacją kursów języka angielskiego, zakwaterowania oraz praktyk zagranicznych w ramach europejskich programów wspierających mobilność studentów. Jesteśmy małą firmą świadczącą spersonalizowane usługi dla indywidualnych studentów i grup. Współpracujemy jedynie z wybranymi kandydatami w celu zapewnienia możliwie najlepszych usług. Poszukujemy osób o pozytywnym nastawieniu, otwartych na nowe doświadczenia.

 

Jesteśmy przekonani, że doświadczenia zdobyte podczas pobytu w Irlandii przyniosą Państwu studentom wiele satysfakcji. Współpracujemy z wieloma programami organizowanymi przez Unię Europejską, krajami członkowskimi bądź organizacjami lokalnymi, w szczególnie z programem Erasmus+. Jesteśmy po to, aby ułatwić Państwa studentom osiągnięcie personalnych i zawodowych celów.

 

Nasz program daje studentom możliwość:

 

1. Rozwoju umiejętności językowych, zarówno angielskiego potocznego jak i słownictwa związanego z obszarem praktyk.

2. Zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego w wybranym dziedzinie.

3. Zdobycia umiejętności adaptacji do angielskojęzycznego środowiska pracy.

4. Poznania Irlandczyków zarówno w miejscach pracy, jak prywatnie.

5. Zwiększenia szans na późniejsze zatrudnienie dzięki uzyskanym certyfikatom określającym poziom językowy i doświadczenie zawodowe studenta.

6. Zdobycie znajomości w wybranym obszarze zatrudnienia.

7. Uzyskania lepszej pozycji na konkurencyjnym rynku pracy.

 

Doświadczenie zawodowe - Obecnie w Irlandii istnieje wiele możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w różnych sektorach gospodarki, między innymi: IT (naprawa sprzętu komputerowego, programowanie), odnawialne źródła energii, sprzedaż detaliczna, turystyka, marketing i zarządzanie, rachunkowość, administracja, obrót nieruchomościami, elektronika, hotelarstwo, gastronomia i katering, przemysł, robotyka, uzdatnianie wody, zasoby ludzkie, rolnictwo, edukacja wczesnoszkolna, naprawa pojazdów samochodowych oraz inne.

 

Zapewniamy miejsca pracy o wysokim standardzie. Współpracujemy z doświadczonymi przedstawicielami następujących zawodów: stolarz, dekarz, hydraulik, tynkarz, kamieniarz/rzeźbiarz, murarz, malarz, mechanik (samochody osobowe i ciężarowe), blacharz, spawacz, kowal, elektryk, kucharz, piekarz, cukiernik, maszynista, grafik, tapicer, fryzjer, ślusarz, rzeźnik, jubiler, ogrodnik, pszczelarz, leśnik, krawiec, sprzedawca, kolejarz, zarządca gruntów, pracownik gospodarki komunalnej, usługi pogrzebowe, informatyk, technik, programista, hotelarz, rolnik i wiele innych.

 

Zakwaterowanie - Współpracujemy z irlandzkimi rodzinami, które zapewniają zakwaterowanie o wysokim standardize, z pełnym wyżywieniem. Zaletą mieszkania z rodziną goszczącą jest możliwość codziennej komunikacji w języku angielskim, weryfikacja i podnoszenie poziomu językowego studenta oraz możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym i towarzyskim rodziny goszczącej. Jest to najlepsza i najtańsza dostępna forma zakwaterowania. Na życzenie studenta, zapweniamy również pomoc w zorganizowaniu alternatywnego miejsca pobytu.

 

Nasza doświadczona kadra zapewni Państwa studentom:

 

- zatrudnienie w sprawdzonych firmach w wielu obszarach gospodarki w anglojęzycznym środowisku

- wysokiej jakości zakwaterowanie u irlandzkich rodzin goszczących

- pomoc w załatwieniu kwestii formalnych (przygotowywanie dokumentów przed, w trakcie oraz po praktykach)

- przybliżenie kultury Irlandii, w celu łatwiejszej adaptacji

- 24-godzinne wsparcie w sytuacjach awaryjnych

- możliwość uczestniczenia w lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez doświadczonych lektorów

- stałą kontrolę miejsc pracy

- opiekę i pomoc podczas całego pobytu

- jasną komunikację i stały kontakt zarówno przed przyjazdem jak i w trakcie pobytu, aby efektywnie rozwiązywać wszelkie wątpliwości

 

Poprzez programy wspierające mobilość studentów, takich jak VETPRO, zapewniamy nowoczesny program szkoleniowy i możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dzięki odbytym praktykom, studenci mają możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, podniesienia swoich umiejętności językowych oraz polepszenia swojej pozycji na europejskim rynku pracy. Wraz z naszymi nauczycielami, trenerami i firmami partnerskimi, nastawieni jesteśmy na przekazywanie wiedzy. Mamy również nadzieję, że studenci podzielą się z nami swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Firmy, z którymi współpracujemy są stale weryfikowane. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić studentom kompletne szkolenia w nowoczesnej formie.

 

Erasmus+ - to nowy program dla studentów, z którym współprcujemy. Program będzie obowiązywał od roku 2014 do 2021. Chcielibyśmy Państwa zachęcić do uczestnictwa, razem z nami, w projektach KA1 (program wspierający mobilność studentów oraz nauczycieli) oraz KA2 (partnerstwo strategiczne). Z chęcią pomożemy Państwu w procesie aplikacji i dostarczymy wszelkie wymagane dokumenty. Wystarczy, że przedstawicie Państwo nam swój pomysł projektu. Naszym celem jest pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz rozwój osobisty uczestników programu.

 

Jesteśmy gotowi do podjęcia współpracy ze studentami, nauczycielami, pracownikami lub organizacjami, szukającymi praktyk, zatrudnienia, szkoleń, kursów lub pobytów turystycznych. Zachęcamy do kontaktu, jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpacą z naszą firmą przy realizowaniu programów Erasmus, Leonardo da Vinci lub VETPRO. Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje. Razem postaramy się jak najlepiej zrealizować cele Państwa projektu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

 

Z poważaniem,

 

Michael Ryan (Manager)

 

ZałącznikWielkość
WHITE in Ireland Presentation.pdf4.1 MB
Polish Letter of introduction.pdf304.83 KB
Polish-Experience WHITE Ireland.jpg3.36 MB
Polish-Agriculture Experience Ireland.jpg3.25 MB
Polish Agricultural Work Placements Internships in Ireland.pdf317.1 KB