ESPA - praktyki w Wielkiej Brytanii

Pragnę poinformować o ofercie ESPA dla studentów poszukujących praktyk w Wielkiej Brytanii. Proszę zapoznać się z poniższą wiadomością oraz z załączonym dokumentem pdf.

European Student Placement Agency Ltd (www.espauk.com) offers a free service to European students find high quality internships for in the UK.

At the moment we have a vacancy which may be of interest to your students as the company is especially looking for a native Polish business student. Please note that we changed this vacancy as the company is now focussing on the Polish market only. I have attached the vacancy. Most of our students are grant funded (Erasmus placements).

Do not hesitate to contact me if you have any questions concerning the vacancy or ESPA UK.

Best regards

Tina Herzbach
European Student Placement Agency Ltd
39 Gay Street, Bath BA1 2NT
t: +44 1225 430642
tina.herzbach@espauk.com

www.espauk.com

 

European Student Placement Agency Ltd (ESPA UK) jest wiodącą firmą znajdującą się na terenie Wielkiej Brytanii. Pomaga znaleźć odpowiedni staż dla studentów Polskich Uczelni Wyższych.

Omówienie
Każdego roku tysiące studentów z kontynentalnych europejskich uczelni jest zobowiązanych do wypełnienia obowiązkowego stażu w ramach ich kierunku studiów. Stażyści ci są wykształceni na wysokim poziomie, są również bliscy ukończenia studiów licencjackich lub magisterkich. Często posługują się więcej niż dwoma językami i mogą doświadczyć pracy za granicą.
Jako ESPA UK specjalizujemy się w wyszukiwaniu stażów wysokiej jakości dla tych młodych ludzi. Umieszczamy ich w firmach, które zarówno pozwolą im rozwinąć zdolności językowe, podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, jak i zapoznać się z kulturą Wielkiej Brytanii. Naszym celem jest zapewnienie, że zarówno student jak i firma osiągną korzyści, które zostały założone na początku współpracy.

Jak ESPA znajduje studentów?
ESPA ma doskonałe relacje z wieloma uniwersytetami, szkołami biznesu i instytucjami edukacyjnymi w całej Europie. Zakłady te zachęcają swoich studentów, poprzez informacje na własnej (uczelnianej) stronie internetowej w dziale stażów do rejestracji na naszej stronie internetowej (www.espauk.com), gdzie można znaleźć wszystkie aktualne staże.

Co dzieje się po zarejstrowaniu studenta na ESPAUK.COM?
Po zarejestrowaniu, student jest proszony o przesłanie CV i następnie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną odbywającą się przez Skype. Rozmowa ta pozwala nam poznać bardziej studenta, jego motywację do podjęcia stażu oraz jego zdolności językowe w praktyce.

Jaki jest następny krok?
Po rozmowie z osobą z zespołu ESPA UK, i porównaniu wymagań firmy i zdolności studenta, aplikacja z danymi studenta, CV oraz list z rekomentacją jest wysyłanu do danej firmy. Następnie firma wybiera studenta, który jest najbardziej odpowiedni na dane stanowisko i wysyła tą informację do nas wraz z konkretną datą przeprowadzenia kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej. ESPA UK przesyła tą informację do studenta wraz z nazwą firmy i wszystkimi informacjami potrzebnymi do odbycia się kolejnej rozmowy. Po drugiej rozmowie przez Skype student otrzymuje ostateczną informację (pozytywną lub negatywną) odnosnie przyjecia na dane stanowisko.

Rola Uniwersytetów?
Informowanie studentów o nowych stażach pojawiających się na stronie www.espauk.com. Informacje te będą przesyłane droga email do odpowiedniej osoby odpowiedzialnej za umieszczanie nowych ofetr stażowych na stronie uczelni.

Strona finansowa?
> Uczelnia: ESPA UK nie pobiera żadnych opłat od uczelni za przyjmowanie studentów na staże do współpracujących firm. Jednocześnie nie płaci uczelni za przesyłanie/umieszczanie nowych ofert stażowych dla studentów.
> Student: ESPA UK nie pobiera żadnych opłat od studentów przyjmowanych na staż do firm, z którymi współpracuje. Jednocześnie zapewnia KAŻDEMU studentowi miejsce zamieszkania w mieście, w którym odbywa się staż (jednoosobowy pokój w dzielonym domu/mieszkaniu) oraz bilet autobusowy umożliwiający bezpłatny dojazd do pracy i z pracy do domu. Jedyny koszt jaki ponosi student to przelot oraz własne utrzymanie w danym miejscu (ponieważ praktyki są bezpłatne). Oczywiście student może poszukać dorywczej pracy poza godzinami odbywanego stażu.

W załączniku przesyłam dany opis firmy i jej działań w języku angielskim. Prosiłabym również o odpowiedź czy Państwa Uniwersytet jest zainteresowany współpracą z naszą firmą. Jeśli tak to w jaki sposób nasza firma powinna się z Państwem kontaktować ( email do osoby, do której możemy w przyszłości wysyłać informację o kolejnych stanowiskach pracy dla Polskich studentów) oraz czy życzą sobie Państwo aby nasza firma wysłała ulotki lub plakaty aby rozprowadzić je na terenie Uczelni?

Dziękuję za uwagę oraz poświęcony czas.

Z poważaniem,
Nicole Termin

 

 

ESPA UK

Nicole Termin

European Student Placement Agency Ltd
39 Gay Street, Bath BA1 2NT
t: +44 1225 430642
nicole.termin@espauk.com

www.espauk.com

 

 

 

 

ZałącznikWielkość
Emerging market internship.pdf25.57 KB
ESPA vacancy october 2014.pdf91.87 KB