Architektura Mody 8, KN Illumination - 4 marca 2016

Zapraszamy na pokaz mody inspirowany architekturą, pt. „Architektura Mody 8" pod kierunkiem arch. Hanny Michalak, wystawę projektów kreacji, a po pokazie - na warsztaty modelowania strojów.


Architektura uważana jest za sztukę kształtowania przestrzeni, moda za sztukę projektowania ubioru - czy istnieje szansa na połączenie obu tych sztuk?

Prezentacja nowych projektów obejmuje zarówno kreacje klasyczne, proste, jak i zwariowane, naszpikowane oryginalnymi formami. Ich cechą wspólną są bryły architektoniczne i ich iluminacje, ze szczególnym uwzględnieniem postmodernizmu,  futuryzmu i parametryki. Okazuje się, że motywy architektoniczne doskonale czują się także na wybiegu.

Autorką pomysłu przeniesienia form i detali architektonicznych na świecące kreacje, jest wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej - arch. Hanna Michalak, a stroje zostały zaprojektowane i wykonane samodzielnie przez studentki Wydziału Architektury, a projekty można zobaczyć na towarzyszącej wydarzeniom wystawie.

Cykl Architektura mody trwa od ośmiu lat, w trakcie których wykonano ponad 250 kreacji. Pokazy odbyły się m.in. w ramach: Europejskiej Nocy Naukowców PP w Poznaniu, Karkonoskiego Festiwalu Światła w Cieplicach; Light. Move. Festiwal - Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi; Festiwalu Światła w Wilanowie; Festiwalu Kultury Studentów UAM; na: Arena Design MTP; Łódź Design Festiwal; InspirECO w Krakowie, Wrocławiu,  Warszawie. Pokazy uświetniły 5-lecie krakowskiego hotelu Andels oraz obchody 20-lecia Philips Lighting Poland SA/120-lecia Philips Lighting w Pile.

Po pokazie Architektury Mody 8* zapraszamy na warsztaty mody.

Warsztaty modelowania strojów, będą prowadzone przez studentki Koła Naukowego Illumination Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej i H.Michalak. Celem warsztatów jest kreowanie strojów, których przestrzenna forma będzie podkreślała światłocień. Stroje powstaną poprzez drapowanie, upinanie i fastrygowanie materiału na manekinie. Warsztaty te kierowane są do osób  kreatywnych, zainteresowanych architekturą i designem.

*Pokaz ARCHITEKTURA MODY 8 rozpocznie się o g. 17.00

CK ZAMEK, piątek 4.03.2016

Sala pod zegarem 213, II piętro.

Informacje na stronie CK Zamek: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,8264.html

 

ZałącznikWielkość
plakat wszystkie wydarzenia.pdf2.04 MB