Warsztaty Modular2. Architektura światła. Hanna Michalak - 4 marca 2016

Zapraszamy do udziału w warsztatach budowy przestrzeni przy użyciu modułowych elementów na makietach urbanistycznych. Celem warsztatów jest poza tworzeniem ciekawych form obiektów, obserwacja zachowań światła w przestrzeni urbanistycznej oraz rzeźbienie światłem fragmentów przestrzeni miejskiej.

Modular to słowo klucz, warsztatów, które zostaną poprowadzone przez autorkę oraz grupę studentów Koła Naukowego Illumination Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.  Wystawa Modular1 Hanny Michalak, zaprezentowana w Poznaniu w 2013 roku,  była odsłoną form fashion design, opartych na powtarzalnych elementach i regułach matematycznych. Ruch i światło dynamizowało lub osłabiało aktywność rzeźbiarskich form strojów.

Warsztaty to kolejna próba poszukiwania twórczych odniesień, przy zastosowaniu tych samych form modułów, w komponowaniu przestrzeni urbanistycznej. Jako „pole doświadczalne" do multiplikowania Modular'ów, posłużą dwa fragmenty poznańskiej przestrzeni miejskiej: Plac Międzymoście na Chwaliszewie, oraz przestrzeń Starego Miasta dopełniająca pierzeję kamienic u zbiegu ulicy Zielonej i ulicy Podgórnej. Publiczność, czynnie uczestnicząc w procesie projektowania przestrzeni, będzie doświadczała i stymulowała proces kreowanie struktur  architektonicznych, w ruchu, przez pryzmat następujących po sobie sekwencji obrazów. Podobnie jak w formach ubioru, (których nie zabraknie podczas wydarzenia), światło i cień staną  się weryfikatorami kompozycji. Dynamicznej budowie form architektonicznych, towarzyszyć będzie pokaz fotografii autorstwa Krzysztofa Ślachciaka. W sesji zdjęciowej uczestniczyła Aleksandra Olszewska (wizaż przygotowała Roksana Tatarowicz), w stroju Modular005 Hanny Michalak.

Hanna Michalak jest architektem i nauczycielem akademickim. Jej fascynacje to architektura i sztuka. Poza  pracą zawodową: projektowaniem architektonicznym, sztuką kształtowania krajobrazu i przestrzeni ogrodów, architekturą wnętrz i wzornictwem, projektuje i wykonuje biżuterię, rysuje, maluje akwarele, tworzy obrazy  na szkle i jedwabiu. Jest autorką instalacji artystycznych związanych ze światłem. Architektura mody - projektowanie i wykonanie strojów inspirowanych architekturą i designem, a także strojów modułowych, to od kilku lat ciągle rozwijająca się pasja, którą zaraziła już wiele studentek architektury.

Hanna Michalak.

Modular2. Architektura światła. Warsztaty.

Centrum Kultury Zamek. Sala pod zegarem 213, II piętro.

piątek 4.03.2016

rozpoczęcie - około godz.18.00*

* po pokazie Architektura mody 8 (godz.17.00).

Informacje na stronie CK Zamek: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,8264.html


ZałącznikWielkość
ilustracja-www-WAPP i PP.png467.77 KB