Bartosz Ambrożkiewicz - student Politechniki Poznańskiej jednym z najlepszych wynalazców w Polsce!

Bartosz Ambrożkiewicz, student WBMIZ jest jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu Student - Wynalazca.
Bartosz został nagrodzony za wynalazek pt.„Układ, zespół i sposób do zmiany kąta ustawienia lusterek wstecznych pojazdu jednośladowego względem usytuowania głowy kierowcy". Bartosz Ambrożkiewicz weźmie udział w 44. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.
To znane Wam smart mirrors, o których już pisaliśmy czyli tzw. inteligentne lusterka, które w trakcie jazdy przestawiają się, uwzględniając aktualną pozycję motocyklisty - ułatwiają jazdę i zwiększają bezpieczeństwo podróżującego. Wynalazek polega na zastosowaniu czujnika odległości, skierowanego w klatkę piersiową kierowcy, połączonego z lusterkami, które są odpowiednio ustawiane w zależności od kąta pochylenia kierowcy.

Konkurs Student-Wynalazca organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską jest adresowany do studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia uczelni wyższych, a także absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami lub współtwórcami wynalazku albo wzoru użytkowego czy przemysłowego. Chodziło o wynalazki chronione prawem wyłącznym lub zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub w odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Wielkie brawa!!!

 

Czytaj dalej