Półfinały TIMES na Politechnice Poznańskiej!

Półfinały TIMES na Politechnice Poznańskiej!

W dniach 7-11 stycznia 2016 roku na Politechnice Poznańskiej odbyły się półfinały ogólnoeuropejskiego konkursu TIMES, czyli Tournament In Management and Engineering Skills. Jest to to największy w Europie turniej z zakresu umiejętności technicznych i zarządzania. Jego celem jest przybliżenie studentom prawdziwego świata biznesu w oparciu o rozwiązywanie studiów przypadków (case studies), przedstawiających prawdziwe sytuacje zaistniałe w przedsiębiorstwach.

W Poznaniu zmierzyły się zespoły z Karlsruhe (Niemcy), Berlina (Niemcy), Groningen (Holandia), Warszawy, Gdańska, Mediolanu (Włochy), Drezna (Niemcy) i Aachen (Niemcy).
Prezentacje drużyn oceniane były przez jury, w którego skład weszli: mgr inż. Joanna Ziomek, mgr inż. Joanna Kijewska, mgr inż. Witold Nowak oraz mgr inż. Tomasz Gwiaździński.
Na podium stanęli: na I miejscu Karlsruhe, na II miejscu Drezno, III miejsce zajęło Aachen.

Konkurs organizowany był przez koło naukowe Centrum Promocji Inżynierów/ ESTIEM LG Poznan działające przy Wydziale Inżynierii Zarządzania. Centrum Promocji Inżynierów jest członkiem organizacji ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) zrzeszającej studentów Inżynierii Zarządzania z całej Europy. Swoim zasięgiem obejmuje ona 31 krajów, 79 grup lokalnych i około 60 tysięcy studentów.