Inauguracja roku akademickiego w Volkswagen Poznań oraz laureaci konkursu Be The Best

W dniu 4. listopada 2015 r. o godz. 17:30 w siedzibie Volkswagen Poznań w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące rok akademicki 2015/2016 dla studentów Politechniki Poznańskiej realizujących kształcenie we współpracy z Volkswagen Poznań.

Tematami przewodnimi tegorocznej inauguracji były Studia Dualne i program Be the Best.

Podczas uroczystości w ramach programu Be The Best wręczone zostały nagrody przyznane w ramach IV edycji tego konkursu.

1. Sylwester Szymański - student Politechniki Poznańskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji; Nagroda 20.000 PLN w temacie projektowym: Opracowania Koncepcji konfekcjonowania rdzeni i automatyczny odbiór rdzeni do odlewania głowic.

2. Zespół: Marta Karpińska, Błażej Latocha - studenci Politechniki Poznańskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji; Nagroda 20.000 PLN w temacie projektowym: Oświetlenie zewnętrzne fabryki, wewnętrzne hal i linii produkcyjnych - nowe technologie LED.

3. Zespół: Marcin Celejewski, Maciej Osowski, Paweł Patkowski - studenci Politechniki Poznańskiej, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn; Nagroda 5.000 PLN w temacie: Opracowania Koncepcji konfekcjonowania rdzeni i automatyczny odbiór rdzeni do odlewania głowic.

4. Bartłomiej Rutkowski - student Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek Finanse i Rachunkowość, Nagroda 5.000 PLN w temacie projektowym: Szanse i ryzyka przy przeniesieniu produkcji na przykładzie dostawcy części. Stworzenie listy kontrolnej.

Celem konkursu Be the Best jest umożliwienie studentom pracy nad realnymi tematami z życia codziennego dużej firmy - wyjaśnia Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. Personalnych. - Dzięki temu młodzi ludzie mają najlepszą możliwość wykorzystywania w praktyce wiedzy teoretycznej, zdobytej w czasie studiów. My z kolei czerpiemy z ich nowego i świeżego spojrzenia, które ze sobą przynoszą.

Tegoroczna edycja konkursu dedykowana była uczelniom z całej Polski. Nagrodzono natomiast te projekty, które wyróżniały się faktycznym i praktycznym podejściem do problemu oraz proponowały realne rozwiązania, możliwe do zastosowania w Volkswagen Poznań.

Dodatkowo podczas uroczystości z udziałem władz uczelni, dziewięciu osobom wręczono umowy, które gwarantują im kształcenie  w ramach programu studiów dualnych. Uczestnictwo w takim programie pozwala na równoczesne zdobywanie tytułu inżyniera na Politechnice Poznańskiej, odbywanie praktyki w VWP oraz kształcenie w zawodzie monter mechatronik, potwierdzone egzaminem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

- To trzecia edycja studiów dualnych - mówi Jolanta Musielak. - Już cieszą się one ogromnym zainteresowaniem - na jedno miejsce mamy trzy osoby chętne. W takim programie uczestniczą zatem ci studenci, którzy mogą pochwalić się bardzo dobra średnią i mają faktyczną motywację - dodaje.

Laureaci konkursu oraz absolwenci studiów dualnych oprócz satysfakcji i nagród mają również możliwość rozpoczęcia swojej drogi zawodowej w Volkswagen Poznań.

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

http://www.bethebest.com.pl/

Marta Karpińska i Błażej LatochaMarta Karpińska i Błażej Latocha

Sylwester SzymańskiSylwester Szymański

Zdobywcy głównych nagród w konkursie Be The BestZdobywcy głównych nagród w konkursie Be The Best

Laureaci konkursu IV edycji konkursu Be the bestLaureaci IV edycji konkursu Be The Best