Złoto dla POLIGRODZIAN

Galeria:

Na V World Championship of Folklore organizowanym w Burgas - Nessebar w Bułgarii / 20-30 sierpnia 2015/Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej otrzymał:

  • złoty medal w kategorii zespołów folklorystycznych muzyczno-wokalno-tanecznych
  • Grand Prix Festiwalu - "Golden Orpheus"
  • tytuł: Absolute World Championship of Folklore 2015

Nagrodą była też sesja zdjęciowa wybranej pary zespołu Poligrodzianie do wszelkich materiałów reklamowych przyszłorocznej edycji World Championship w 2016 roku oraz wydawnictwa World Association of Folklore Festivals and World Folklore Academy w 2016. Ponadto informacje o zwycięscy rozesłane zostały do ok. 150 festiwali na świecie, do UNESCO oraz innych światowych organizacji zajmujących się kulturą jak IOV, CIOFF, EFCO oraz do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Koncert galowy zamknięcia konkursu oglądało w telewizji internetowej ponad milion osób.

W wydarzeniu uczestniczyły 32 zakwalifikowane wcześniej zespoły folklorystyczne  z całego świata. Zeszłorocznym laureatem była Malezja.

Sukces Poligrodzian jest ukoronowaniem  osiągnięć ostatnich 5 lat: poczynając od laureata Olimpiady Teatrów Folklorystycznych w Indiach, poprzez nagrodę główną jury w Malezji, nagrodę European Folk Culture Organization - za koncert galowy 40-lecia działalności zespołu zorganizowany w Zakładach im. H. Cegielskiego w Poznaniu - uznając go jako najciekawsze wydarzenie folklorystyczne w Europie w 2013 roku i certyfikat jakości „The Best of Poland" 2014.

Serdecznie gratulujemy!