Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu w Poznaniu!

W dniach 1-9 sierpnia 2015 roku w Poznaniu odbywać się będę Akademickie Mistrzostwa Europy w Futsalu. Impreza, której organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu, będzie największym międzynarodowym turniejem futsalowym, jaki kiedykolwiek przeprowadzono w Polsce. Do Poznania przyjadą aż 29 najlepsze drużyny z 15 krajów Europy, czyli około 600 uczestników. W trzech halach sportowych rozegramy niemal 100 meczów. Wszystko to pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Pana Adama Korola oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mimo że AZS Poznań w 2006 roku był już organizatorem Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu, to jednak rosnący poziom i prestiż rozgrywek studenckich powoduje, że obecne wydarzenie jest całkowicie nowym wyzwaniem dla Komitetu Organizacyjnego. Ma to być również przepustka do prawa organizacji po raz kolejny Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu, w 2018 roku. O miano najlepszej akademickiej drużyny Starego Kontynentu walczyć będą  3 zespoły z Poznania: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wśród pań (brązowe medalistki Akademickich Mistrzostw Polski w 2015 roku) i panów (tegoroczni Akademiccy Mistrzowie Polski), a także studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (aktualny Akademicki Wicemistrz Wielkopolski). Mistrzostwa zostaną rozegrane na 3 halach głównych - Politechniki Poznańskiej (także mecze finałowe), AWF Poznań, UAM Poznań. Treningi odbędą się również w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Marii Magdaleny.

Wstęp wolny na wszystkie mecze.  

Harmonogram:
30 lipca - konferencja prasowa
31 lipca - 1 sierpnia - przyjazdy, treningi
1 sierpnia godz. 17.00 - odprawa techniczna
1 sierpnia godz. 20.00 - Ceremonia Otwarcia w Auli UAM w Poznaniu
2-5 sierpnia - eliminacje (godz. 10.00-20.00)
6-8 sierpnia - ćwierćfinały, półfinały (godz. 10.00-20.00)
8 sierpnia godz. 18.00 - mecz finałowy kobiet
9 sierpnia godz. 18.00 - mecz finałowy mężczyzn, Ceremonia Zamknięcia w nowej hali PP

Organizatorzy: AZS Poznań, EUSA - Europejska Federacja Sportu Akademickiego

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Zarząd Główny AZS, Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, AWF Poznań, Gimnazjum nr 54, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, MPK Poznań

Sponsorzy: Dom Wydawniczy REBIS, Talex, Abedik, Orlico, Joma, GoPro, Komputronik, Autocompol, Biurotechnika  

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony: futsal2015.eusa.eu oraz profilu na facebooku: Facebook.com/EUCinFutsal2015.

 

ZałącznikWielkość
Akademickie-Mistrzostwa-Europy-w-futsalu-plakat.jpg338.79 KB