Finał programu „5 żywiołów. Wolność, informacja, bezpieczeństwo”

Szanowni Państwo,

zbliża się finał tegorocznej edycji programu „5 żywiołów. Wolność, informacja, bezpieczeństwo". Będzie się on składał z dwóch części: konferencji „Gospodarka czasu robotów", 19 czerwca (piątek) oraz Parady Robotów, 20 czerwca (sobota). Obie imprezy odbędą się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Podczas konferencji będziemy dyskutować o tym, jak powinniśmy przygotować się do wyzwań związanych z robotyzacją i cyfryzacją gospodarki, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał czekających nas zmian oraz ustrzec się przed ich negatywnymi skutkami. W trakcie Parady Robotów zaprezentujemy bezzałogowe systemy latające, roboty naziemne, wodne oraz inne rozwiązania korzystające z zastosowań sztucznej inteligencji. Będzie także możliwość spotkań i rozmów z ich twórcami i użytkownikami. Rozstrzygniemy konkurs o Nagrodę Szefa BBN dla akademickich zespołów, które przedstawią koncepcje zaspokojenia potrzeb informacyjnych różnych sektorów gospodarki od rolnictwa poprzez sieci przesyłowe aż po ratownictwo wodne.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie: http://www.5zywiolow.pl/parada-robotow/. Na konferencję „Gospodarka czasu robotów" wymagana jest rejestracja online: http://www.5zywiolow.pl/wydarzenia/. Ku pamięci, sama Parada Robotów - impreza plenerowa, jest imprezą otwartą dla wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do udziału.