ROBODAY 2015 - 22 maja 2015

Szanowni Państwo,

zapraszamy zainteresowanych działalnością Instytutu Informatyki PP na X już odsłonę RoboDay. Wydarzenie rozpocznie się 22 maja br. o godz. 10.00 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu.

Dzień ten stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z uczelnią, porozmawiania ze studentami, a także wysłuchania prelekcji oraz wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych. Podczas tegorocznego RoboDay poza wyścigami robotów typu Line Follower odbędą się również pokazy robotów-niespodzianek wykonanych przez studentów II roku Instytutu Informatyki. Odbędą się również ciekawe konkursy z nagrodami dla gości.

RoboDay od lat cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego jest nam miło wraz ze studentami II roku Informatyki zaprosić wszystkich pasjonujących się inżynierią komputerową na to niezwykłe wydarzenie.

RoboDay to cykliczne wydarzenie popularnonaukowe skierowane dla studentów, uczniów i nauczycieli. Głównym celem jest nauka kreatywnego myślenia i działania. Funkcjonująca w Instytucie Informatyki PP Akademia Kreatywnego Działania poprzez zastosowanie autorskiego systemu szkolenia dra Rafała Klausa organizuje co roku RoboDay jako podsumowanie semestralnej pracy studentów II roku informatyki. Studenci zdobywają umiejętności pracy zespołowej, twórczego kreatywnego myślenia w szczególności w zakresie projektowania, wykonania i uruchamiania systemów mikroprocesorowych, budowy prostych robotów z systemem mikroprocesorowym, tworzenia dokumentacji techniczno-rozruchowej. Podczas RoboDay dzielą się swoimi doświadczeniami z zaproszonymi nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Tego dnia odbywają się pokazowe laboratoria, wykłady, konkursy, zawody i pokazy robotów.

Zapraszamy do odwiedzenia FB:

https://www.facebook.com/pages/Laboratorium-In%C5%BCynierii-Komputerowej...

oraz do zobaczenia filmu promującego RoboDay 2015:

https://www.youtube.com/watch?v=4nkj3oH6DvQ&feature=em-upload_owner

 

 

ZałącznikWielkość
Roboday 2015_plakat.jpg3.2 MB