POLIBUDA OPEN AIR - 14-15 maja 2015

W dniach 14-15 maja br. odbędzie się kolejna edycja Polibuda Open Air. Wzorem poprzedniego roku impreza odbędzie się na terenie parkingu za budynkiem Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej przy ulicy Berdychowo 4 w Poznaniu.

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni, pracowników Politechniki Poznańskiej oraz Absolwentów Politechniki Poznańskiej. Te osoby będą mogły wejść na teren imprezy za darmo. Absolwenci będą mogli odbierać specjalne zaproszenia w biurze Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej (Dom Studencki nr 1, pokój nr 6, ul. Jana Pawła 28). Dla całej reszty osób, również osób towarzyszących pracowników Uczelni, przewidziana jest sprzedaż biletów w cenie 15 zł za bilet jednodniowy, 25 zł za karnet dwudniowy. Bilety dostępne są na stronie www.bilety24.pl oraz w sieci sklepów Empik. Nie będzie stacjonarnego punktu sprzedaży biletów przed wejściem na teren Polibuda Open Air.

Tegoroczny festiwal będzie obfitował w sporą ilość nowości. W pierwszy dzień odbędzie się Finał VI Akademickiego Przeglądu Muzycznego. APM to wspólny projekt Radio Afera oraz Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej mający na celu wyłapanie najzdolniejszych młodych kapel. Po bardzo mocno obsadzonych półfinałach do Finału zakwalifikowali się Loko oraz Osoka, zaś głosem publiczności wybrano zespół Ciabatta. Loko jest to zespół grający bardzo żywiołowy metal, a sami artyści pokazali, że na scenie dają z siebie 120%. Osoka to multikulturowy zespół prezentujący funkowo-soulowe brzmienia z elementami afro-popu i reggae. Ciabata to zaś klimaty ska i gastrocka, szerszej publice znani już z zeszłorocznego APM. Po Finale na scenie wystąpi zespół Terrific Sunday, czyli zwycięzcy ubiegłorocznego APM, którzy robią zawrotnie szybka karierę, a ich debiutancki album już jest w drodze. Gwiazdą czwartkowego wieczoru będzie zespół Vavamuffin, wszystkim znany z żywiołowych i pozytywnych kawałków reggae. Już dwa lata temu pokazali na POA, jak świetnie potrafią rozpalić publikę swoją muzyką.

Piątek zaczniemy od pozytywnych brzmień zespołu Felix the Baker. Po nich na scenę wejdzie Etna Kontrabande, które ze swoim reggae rozgrzeją publikę do czerwoności. Drugiego dnia będziemy mogli usłyszeć także Jelonka, który ze swoimi skrzypcami potrafi złamać stereotyp o ciężkich brzmieniach. Na swoich koncertach przed sceną skupia zarówno tych starszych fanów rocka, jak i młodych adeptów tego nurtu. Drugą gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół Indios Bravos, na czele ze swoim liderem - Gutkiem. Przede wszystkim na scenie prezentują muzykę z nurtu reggae, ale potrafią zaskoczyć mocniejszym rockowo-bluesowym uderzeniem.

Tradycją stało się, że w czasie Polibuda Open Air jest możliwość oddania skoku na bungee, które stanie w tym roku pod budynkiem Budownictwa Lądowego na rogu ulic Kórnickiej oraz Piotrowo. Bilety w przedsprzedaży można nabyć na stronie www.skaczemy.com.pl Na samym terenie POA znajdziecie także strefę czillu, gdzie będzie mogli usiąść przy fajce wodnej (Fajowo.eu) oraz zagrać w PubQuiz dzięki klubowi Cooliozum.

W tym roku zespół Polibuda Open Air będzie tworzyć blisko 100 osób, w tym ponad 30 Wolontariuszy spoza naszego Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej. To właśnie pokazuje, jak bardzo studenci potrafią się zbratać i zebrać, żeby powstało coś wielkiego!

Po więcej informacji zapraszamy na: www.facebook.com/PolibudaOpenAir oraz na stronę

www.poa.put.poznan.pl

ZałącznikWielkość
UlotkaParking-BL-Bungee.pdf64.64 KB
UlotkaParking-CDWTCH-POA.pdf76.72 KB