Seminarium CAPSEMINAR - 29-31 stycznia 2015

W ostatnich dniach stycznia (29-31.01.2015) prof. François Béguin, dr Ann Laheäär i mgr Małgorzata Knaś z zespołu badawczego „The Power Sources Group" z Instytutu Chemii i Elektrochemii Technicznej zorganizowali drugą edycję Winter Seminar "Latest Developments in Electrochemical Capacitors" w ramach COST Action MP1004 (Zimowe seminarium "Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kondensatorów elektrochemicznych").

Jednym z głównych celów seminarium było szkolenie studentów drugiego i trzeciego stopnia - czyli magistrantów i doktorantów - oraz młodych doktorów poprzez możliwość uczestnictwa w wykładach prowadzonych przez wybitnych naukowców z Europy, USA i Japonii. Jednocześnie młodzi naukowcy mieli możliwość przedstawienia wyników własnych prac badawczych, jak również uzyskania profesjonalnych opinii i wskazówek od gremium uznanych specjalistów.

W seminarium uczestniczyło 70 osób (41% kobiet i 59% mężczyzn) reprezentujących 14 krajów (wśród nich 10 państw Unii Europejskiej). Łącznie przedstawiono 39 wystąpień ustnych, wśród których 15 zostało wygłoszonych przez studentów i młodych doktorów. Na szczególną uwagę zasługuje sesja dedykowana prezentacjom liderów branży przemysłu kondensatorowego. Niewątpliwie, wszystkie prelekcje wygłoszone podczas seminarium odznaczały się wysokim poziomem oraz innowacyjnością prezentowanych wyników. Co istotne, wiele czasu poświęcono na pytania, wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami seminarium. Bez wątpienia otworzyło to wiele nowych możliwości współpracy. Zaplanowano już kolejną edycję Winter Seminar przewidzianą na koniec 2015 lub na początek 2016 roku.

ZałącznikWielkość
DSC_5064.JPG4.16 MB
DSC_4486.JPG3.47 MB
DSC_5019.JPG4.42 MB