Młodzież w Indiach zainteresowana studiami technicznymi w Polsce

W listopadzie 2014 roku, po kilkuletniej przerwie, wznowiono European Higher Education Fair (EHEF) w Indiach. Targi zorganizowano w dniach 30 listopada-5 grudnia 2014 roku w największych miastach - New Delhi, Bangalore i Kalkucie.

Polskie uczelnie do udziału w stoisku narodowym zaprosił Instytut Polski działający przy Ambasadzie RP w New Delhi oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W targach - obok wielu wystawców z całej Europy - brały udział: Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, do czego przyczyniła się szeroko zakrojona akcja promocyjna. Kandydaci chętni na studia w Polsce najczęściej pytali o takie kierunki, jak: Inżynieria oprogramowania (szczególnie w Bangalore, zwanym zagłębiem IT), Elektronika i Telekomunikacja, Automatyka i Robotyka, a także Budowa Maszyn. Znaczna część odwiedzających stoisko była zainteresowana podjęciem studiów doktoranckich.

Indie są drugim po Chinach najludniejszym krajem świata. Spośród młodych ludzi zainteresowanych studiami w Europie, coraz więcej wybiera Polskę.