ICHVE 2014 - Międzynarodowa konferencja o wysokich napięciach - 8-12 września 2014

Galeria:

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA O WYSOKICH NAPIĘCIACH NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ

W dniach 8-12 września br. odbędzie się na Politechnice Poznańskiej - po raz pierwszy w Polsce - ICHVE 2014 - International Conference on High Voltage Engineering and Application.


Konferencja w Poznaniu będzie czwartą edycją ICHVE. Po raz pierwszy organizatorem tej konferencji jest polska uczelnia - Politechnika Poznańska. Pierwsza edycja ICHVE odbyła się w Chongqing, w Chinach w 2008 roku, a kolejne miały miejsce w Nowym Orleanie (USA) w 2010 roku i ponownie w Chinach - w Szanghaju - w 2012 roku.

Konferencja przyciąga uwagę światowej klasy naukowców zajmujących się energetyką wysokich napięć. Stanowi doskonałą platformę wymiany wiedzy i doświadczeń na temat energetyki i wysokich napięć, ale także daje możliwość zaprezentowania najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

Podczas 5 dni Konferencji omawiane będą zagadnienia związane m.in. z: najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi wytwarzania energii elektrycznej, przesyłania jej liniami kablowymi i napowietrznymi oraz jej rozdziału; urządzeniami zużywającymi energię elektryczną; komunalnym wykorzystaniem energii elektrycznej (czyli codziennym użytkowaniem przez odbiorców indywidualnych); oddziaływaniem urządzeń elektroenergetycznych na środowisko naturalne (prezentacja najnowszych badań próbujących odpowiedzieć na pytanie: na ile jesteśmy bezpieczni w pobliżu linii wysokiego  napięcia?).

W Konferencji weźmie udział ok. 200 naukowców z 31 państw z całego świata - pod tym względem ICHVE w Poznaniu będzie największą z wszystkich dotychczasowych (poprzednie gromadziły ok. 120-150 uczestników). Około 1/3 osób przyjedzie z Chin. Poza nimi będziemy gościć specjalistów z Polski, Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ameryki Pd. Ponadto, uczestnikami spotkania będą przedstawiciele firm reprezentujących branżę elektroenergetyczną.

Honorowy patronat nad ICHVE 2014 objęli: Rektor Politechniki Poznańskiej, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania.

Współorganizatorami - obok Politechniki Poznańskiej - jest Mississippi State University (USA) i Chongqing University (Chiny).

Sponsorami i patronami Konferencji są:

IEEE Dielectrics and Electrical Insulation Society - IEEE DEIS

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP)

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

ENEA Operator

ABB

Elektrobudowa - Oddział w Koninie

Siemens

Szczegółowe informacje: http://www.ichve2014.put.poznan.pl/

ZałącznikWielkość
ICHVE_2014_announcement.pdf931.76 KB