Poznańskie Forum Logistyczne

Koło Naukowe "Logistyka" działające przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej zorganizowało w dniach 8-9 maja 2014 r. ogólnopolską konferencję o tematyce logistycznej, czyli IV Poznańskie Forum Logistyczne. Partnerami tegorocznej edycji byli: Dachser Sp. z o. o., DB Schenker, Still Polska Sp. z o. o. oraz PSI Polska Sp. z o. o. Wydarzenie odbyło się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

Poznańskie Forum Logistyczne to coroczna impreza skupiająca reprezentantów około 15 kół naukowych z całej Polski oraz przedstawicieli przedsiębiorstw. W dwudniowej konferencji wzięło udział około 170 uczestników.

Tematem tegorocznej edycji była „Logistyka szyta na miarę". Konferencję otworzył Jego Magnificencja Rektor Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. W czasie obrad uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i nieprzeciętnym doświadczeniem, którym podzielili się prezentując swoje referaty. Wzięły one udział w konkursie objętym patronatem prorektora ds. kształcenia, prof. PP dr. hab. Jacka Goca. Za swe wystąpienia wyróżnienie otrzymali reprezentanci Politechniki Śląskiej: Katarzyna Turoń i Michał Juzek oraz przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego - Piotr Wojciechowski.

Poznańskie Forum Logistyczne łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną, czego dowodem był konkurs case study. Miał on charakter dwuetapowy, a polegał na wcześniejszym zmierzeniu się z zadaniem problemowym, a następnie na rozwiązaniu testu kompetencji w języku angielskim. Najlepiej poradził sobie z nim student Politechniki Warszawskiej Vytautas Turek.              

Uczestnicy konferencji mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach, warsztatach zorganizowanych przez firmy, a także wycieczkach do przedsiębiorstw, których siedziby mieszczą się w Poznaniu i okolicach.

Wręczenia nagród i zamknięcia IV Poznańskiego Forum Logistycznego dokonał Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania, prof. dr hab. inż. Leszek Pacholski.

Konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe „Logistyka" pozwoliła studentom zrozumieć, jak ważne jest powiązanie teorii z praktyką, natomiast przedsiębiorcom dała możliwość poznania młodych, ambitnych studentów, którzy lada moment wkroczą na rynek pracy.

            Składamy podziękowania naszym Gościom za aktywny udział w imprezie. Osoby, które nie zdążyły zapisać się na tegoroczną edycję, już teraz zapraszamy na przyszły rok!

 

Przygotował:

Roger Cabel

Koło Naukowe „Logistyka"