Polski Tydzień na PP

Po raz kolejny Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej zorganizowało Polski Tydzień dla studentów zagranicznych (24.02-28.02.2014). Wzięło w nim udział 47 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Włoch, Węgier, Turcji, Grecji, Włoch, Węgier, Turcji, Słowacji, Francji, a nawet z Maroka, Iraku, Pakistanu i Kolumbii. Studenci zostali powitani w poniedziałek przez Zastępcę Dyrektora CJK mgr Barbarę Sawicką. Mgr Marta Lipińska z Działu Edukacji Ustawicznej i Międzynarodowej przekazała studentom najważniejsze informacje dotyczące spraw administracyjnych, a studenci z ESN Poznań opowiadali o imprezach i akcjach organizowanych dla studentów zagranicznych studiujących na PUT. Organizatorzy Polskiego Tygodnia zapewnili studentom wiele atrakcji.

Studenci zwiedzali Poznań (fortyfikacje, Ostrów Tumski, Stare Miasto), a także  pojechali do Wolsztyna. Tam, w Muzeum Etnograficznym zapoznali się z architekturą charakterystyczną dla wsi zachodnio-wielkopolskiej; chętni mogli wykuć podkowę dla konia lub uruchomić stary, drewniany wiatrak. Również w Wolsztynie studenci zwiedzili jedyną czynną parowozownię w Europie.

Spróbowali również tradycyjnych polskich potraw, które bardzo im smakowały. Mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego kraju podczas zajęć na temat różnic interkulturowych. Nauczyli się kilku podstawowych zwrotów w języku polskim, które wykorzystali uczestnicząc w grze miejskiej, zorganizowanej prze studentów z ESN Poznań. W piątek, na zakończenie Polskiego Tygodnia, studenci odwiedzili Browar Lech, gdzie zapoznali się z  procesem produkcji piwa.Program Polskiego Tygodnie nie tylko pozwolił studentom zapoznać się z historią, kulturą i geografią regionu, ale dostarczył też wielu niezapomnianych wrażeń oraz był wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się i zawierania przyjaźni.

ZałącznikWielkość
Polish Week_FOTO.png1.89 MB