Warsztaty "MAPPING_3D"

Galeria:

W dniach 20-23.11.2013, w Uczelnianym Centrum Kultury na PP odbyły się  czterodniowe warsztaty „MAPPING_3D" zorganizowane przez studentów Koła Naukowego Illumination, Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (pod opieką arch. Hanny Michalak).

Zaproszenie na warsztaty przyjęli studenci z Koła Naukowego Architektów restart (pod opieką arch. Michała Kaczmarzyka) z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie (...). Podczas warsztatów, trzydziestu studentów, wśród nich także studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,  uczyło się podstaw obsługi programów umożliwiających tworzenie animacji 2D oraz 3D.

Efektem pracy studentów, było przygotowanie dwóch przestrzennych modeli - makiet oraz stworzenie na nich iluzorycznych, pełnych emocji obrazów w odpowiedzi na wcześniej wykreowany scenariusz. Jedna z zaprojektowanych animacji, na dynamicznej, asymetrycznej makiecie, była odpowiedzią na temat - „nieskończoność". Druga animacja, dla której  tłem była modułowa kompozycja z sześcianów to: „świat gier". Wytyczne organizatora pozwalały na  dowolność interpretacji i aranżacji, a jedynym ograniczeniem była technika czyli animacja komputerowa (...).

Więcej materiałów o warsztatach na http://uroczystosci.put.poznan.pl/2013/11/swiat-animacji-komputerowej-na...