Poznańska Inauguracja Akademicka - 1 października 2013

Galeria:

Pierwszego października na Sali Ziemi MTP odbędzie się pierwsza w Polsce wspólna inauguracja akademicka wszystkich publicznych szkół wyższych miasta. Jej honorowym gościem będzie prezydent RP Bronisław Komorowski.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny: "To wielkie, symboliczne wydarzenie. Pierwszego października poznańskie środowisko naukowo-akademickie pokaże całej Polsce na czym polega współpraca. To jeszcze bardziej zintegruje Poznań i wypromuje nasze Miasto."

Przewodniczący Kolegium Rektorów Miasta Poznania i rektor UAM, profesor Bronisław Marciniak: "Wspólna Inauguracja to kolejny znaczący krok na drodze do dalszej integracji poznańskiego środowiska naukowego. Uroczystość Rozpoczęcia Roku Akademickiego, która w symboliczny sposób zjednoczy Uczelnie naszego miasta, to znakomite preludium do ukazania, że zależy nam na partnerstwie w zakresie badań naukowych i dydaktyki. Kiedy spoglądam na witraż w moim Gabinecie, przedstawiający przedwojenne wydziały Uniwersytetu Poznańskiego, widzę jak na dłoni konieczność zacieśniania współpracy Uczelni Poznania."

Autorem plakatu jest prof. Eugeniusz Skorwider, prof. ndzw. UAP. Profesor podkreśla, że Jego "intencją była synteza człowieka-rektora jako symbolu akademickości z insygniami, które z kolei łączą elementy Miasta Poznania i informacje o rozpoczynanym roku akademicki. Plakat zgodnie z zasadami jest prosty i ciekawy, a do tego szanuje inteligencję widza".

Zastępca dyrektora Biura Prezydenta UMP Katarzyna Parysek (koordynator PIA): "Pierwsza wspólna inauguracja akademicka, 8 uczelni, zacni goście, występy artystyczne to spore wyzwanie. Nikt jak dotąd w Polsce nie podjął się organizacji podobnego przedsięwzięcia. Na szczęście lubimy wyzwania a świadomość rangi uroczystości motywuje nas jeszcze bardziej. Wierzę, że wspólnie z Kolegium Retorów Miasta Poznania i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi stworzymy wyjątkowe akademickie wydarzenie."

Poznańska Inauguracja Akademicka rozpocznie się o godzinie 11.00 w Sali Ziemi MTP. Gości i widzów, którzy będą mogli oglądać transmisję online, zaskoczy między innymi wyjątkową formą sprawozdania z naukowo-akademickiego Poznania. Szczegóły wkrótce.

ZałącznikWielkość
Wykład prof. A.Legockiego.pdf156.98 KB