XLII Zjazd Fizyków Polskich - 8-13 września 2013r.

W dniach 8-13 września 2013r. odbędzie się XLII Zjazd Fizyków Polskich w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 odbędzie się XLII Zjazd Fizyków Polskich.Zjazd organizowany jest przez Oddział Poznański PTF, który reprezentuje fizyków z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Instytutu Fizyki Molekularnej PAN.
Celem Zjazdu jest zaprezentowanie tematyki oraz wyników badań fizyków z krajowych ośrodków naukowych, a także fizyków polskich
z zagranicznych ośrodków naukowych, zachęcenie - szczególnie młodych naukowców - do promocji swoich dokonań, nawiązanie współpracy, wymiana poglądów oraz dyskusja nad obecną sytuacją i perspektywami rozwoju nauk fizycznych w Polsce i na świecie. Organizowany zjazd - podobnie jak poprzednie - ma również w założeniach zbliżenie środowisk naukowego i nauczycielskiego.
Chęć uczestniczenia w zjeździe wyrazili również wybitni naukowcy z ośrodków zagranicznych. W tym laureat Nagrody Nobla z 1985 roku prof. Klaus von Klitzing, który wygłosi wykład inauguracyjny.

Więcej informacji: http://www.42zfp.put.poznan.pl/