ROBODAY - 7 czerwca br.

W piątek 7 czerwca na Politechnice Poznańskiej odbył się Roboday czyli zawody robotów.

Roboday to konkurs robotów typu LineFollower stworzonych przez studentów drugiego roku Informatyki Politechniki Poznańskiej połączony z cyklem prelekcji i wykładów skierowanych głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich nauczycieli, ale także do wszystkich zainteresowanych, chociaż w najmniejszym stopniu, nowymi technologiami.
Wydarzenie ma na celu przybliżenie młodym ludziom procesu tworzenia zespołowych projektów elektronicznych, począwszy od zdobywania wiedzy, poprzez przygotowania i wykonanie, aż do prezentacji i wykorzystania ich projektów. Stawiamy na przystępność przekazywanych informacji, bowiem prawie każdy ze studentów jeszcze kilka miesięcy temu nie miał pojęcia o tego typu projektach. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach programistycznych i architektonicznych dotyczących niektórych elementów tworzenia robota, które odbędą się pod okiem najzdolniejszych studentów. Mamy na celu pokazanie na własnym przykładzie jak niewiele potrzeba środków, a tylko chęci aby stworzyć własne urządzenie, które zrobi co tylko chcemy! Postaramy się również pokazać jak bardzo Politechnika Poznańska sprzyja tego typu projektom, i ile pomocy możemy uzyskać od jej pracowników naukowych.
Nie zapomnimy wspomnieć o kilku "czysto studenckich" profitach studiowania właśnie na Poznańskiej Polibudzie.
Podczas prelekcji dra Rafała Klausa pod tytułem "Jak uczyć kreatywności" jest skierowana głównie do nauczycieli, którzy odpowiadają za kształcenie i edukację uczniów liceów i techników. Dr Klaus postara się wytłumaczyć w jaki sposób udało się ze studentów wykrzesać maksimum kreatywności, co miejmy nadzieje wpłynie na poprawienie stawiającej na schematyczne myślenie edukacji w szkołach.

 

Media o Roboday:

http://www.youtube.com/watch?v=WBkiRZLkbPE

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,14060498,Jak_sie_zalicza_przedmioty_na_politechnice__Sami_zobaczcie.html#LokPozTxt

Czytaj dalej

ZałącznikWielkość
ROBODAY.jpg3.02 MB
Regulamin zawodów robotów typu Line Follower 2013-2.pdf97.58 KB
Roboday.wmv1.63 MB