Obchody 20-lecia współpracy pomiędzy FH Braunschweig/Wolfenbüttel (Ostfalia) a PP - 22 listopada

Galeria:

Politechnika Poznańska  i Ostfalia High School of Applied Sciences - przykład najefektywniejszej współpracy międzynarodowej.

Taka współpraca międzyuczelniana to ewenement w skali zarówno Polski jak i Niemiec. Zaczęła się w 1988 r. i trwa do dzisiaj. W opinii władz obu uczelni jest to przykład najefektywniejszej współpracy międzynarodowej. Jej wynikiem są wspólne badania naukowe (ostatnie dotyczące m.in. zastosowania optycznego czujnika pomiarów zawartości spalin w cylindrze silnika spalinowego); na tej współpracy skorzystało kilkuset studentów i pracowników - osiągając kierownicze pozycje w przemyśle i nauce.

Została nawet nominowana do nagrody za wybitne zasługi dla niemiecko-polskiej współpracy uniwersyteckiej (Herausragende leistungen in der deutsch-polnischen Hochschulkooperation) - przyznawanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Radę Rektorów Wyższych Szkół Niemieckich.

Obchody odbyły się w dniu 22 listopada 2012r., w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu.

ZałącznikWielkość
20-lecie współpracy.pdf3 MB
PP_broszura_20-lecie_współpracy.pdf790.36 KB