Noc Naukowców 2012 już za nami!

Galeria:

Szósta europejska Noc Naukowców już za nami. 28 września br. mury Politechniki Poznańskiej przekroczyło ponad 30 tys. gości, którzy brali udział w przygotowanych przez naszych naukowców pokazach, warsztatach i konkursach.

Jak co roku liczne tłumy przybyły na widowisko dr inż. Adama Buczka Fizyka Aqua Show, pokazujące ciekawe eksperymenty fizyczne w prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób.

Dużą publiczność zebrały Chemia Open Air i Mapping - organizowany po raz pierwszy na Politechnice Poznańskiej.

W Bibliotece Technicznej można było poddać swoje pismo analizie psychografologicznej, lakować listy, pisać gęsim piórem. Na Pikniku Lotniczym odbył się pokaz silników lotniczych, a na odważnych czekał symulator lotów Fregata. Wśród nowości wielką popularnością cieszyła się „Podróż w hełmie", warsztaty z modelowania 3 D - „Design Center". Dla studentów i miłośników gier nie tylko komputerowych odbyły się Juwenalia Naukowe: Polibuda Gaming Zone.

Do stałych atrakcji programu Nocy Naukowców należały już imprezy w laboratoriach m.in.: Festiwal Wysokich Napięć, Laboratorium Zimna, Zmierzyć niemierzalne...Swoich wiernych wielbicieli mają już Pokaz Mody oraz Bitwa nad Wartą.

Dużym powodzeniem cieszyły się imprezy zorganizowane przez naukowców Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji w budynku przy ulicy Polanka.

W Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej brało udział prawie 250  naukowców.

Łącznie we wszystkich ośrodkach organizujących Noc Naukowców w Poznaniu udział wzięło 55 tys. osób.

Zobacz galerię nocy naukowców na www.nocnaukowcow.pl oraz na http://www.facebook.com/NocNaukowcowPoznan

ZałącznikWielkość
NN2012_plakat.jpg1.01 MB