Poznański Salon Maturzystów - 10-11 września 2012r.

Już po raz szósty Politechnika Poznańska zaprosiła wielkopolskich licealistów na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy, który odbył się w dniach 10-11 września w jej Centrum Wykładowo-Konferencyjnym.

Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2012 jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której we wrześniu odbywa się 18 Salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w kampanii Salon Maturzystów uczestniczyło ponad 200 tysięcy młodych ludzi. Salon w Poznaniu odwiedziło wówczas ok. 19 tys. gości.

Maturzyści mogli poznać ofertę uczelni z regionu, a także szkół wyższych z całej Polski, m.in. z Warszawy, Gdańska, Łodzi czy Wrocławia. Podczas Salonu miasto promowało swój program Akademicki i naukowy Poznań, który jest zachętą do studiowania w stolicy Wielkopolski dla zdolnych i ambitnych młodych ludzi z kraju i zagranicy. Corocznie poznańskie szkoły wyższe opuszcza 40 tys. absolwentów. Blisko 75 proc. studiujących to przyjezdni, którzy świadomie wybrali Poznań jako najlepszy ośrodek nauki i akademickiego życia. W Poznaniu kształci się ponad 131 tys. studentów, w tym 2 tys. z zagranicy, z ponad 80 krajów świata.

Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przygotowali dla licealistów prezentacje na temat matury 2013. Bo choć przyszłoroczny egzamin maturalny prawie się nie zmienia w porównaniu z tegorocznym, dla tysięcy młodych ludzi pełna i sprawdzona wiedza na temat matury to informacja na wagę życiowego sukcesu.

http://www.salonmaturzystow.pl/2012/poznan-10-11-IX