Poznańskie Forum Logistyczne - 19-20 kwietnia 2012

Koło Naukowe „Logistyka" działający przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej ma zaszczyt zaprosić na II edycję Poznańskiego Forum Logistycznego (PFL). Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2012 w Polsko-Niemieckim Centrum Akademickim Politechniki Poznańskiej.

Poznańskie Forum Logistyczne to konferencja skupiająca studentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli świata biznesu z całej Polski.

Ideą przewodnią Forum jest przybliżenie najnowszych trendów pojawiających się w gospodarce światowej w obszarach ściśle związanych z logistyką. Konferencja jest punktem zwrotnym, w którym wiedza czysto teoretyczna konfrontowana jest bezpośrednio z realnymi praktykami stosowanymi w czołowych przedsiębiorstwach na rynku.

Tematem przewodnim konferencji będzie „Lean management", któremu poświęcone będą prelekcje wygłaszane zarówno przez przedstawicieli firm partnerskich, jak i reprezentantów kół naukowych. Uczestnicy będą mieli niebywałą szansę do wzięcia udziału w warsztatach potwierdzonych certyfikatem normowanej organizacji doradczej. Wyróżnione zostaną również najciekawsze artykuły, o tematyce „Lean management w produkcji i logistyce". Publikacje zostaną nagrodzone i zaprezentowane na forum.

Podczas Forum zostaną przedstawione również prezentacje rozwiązań konkursu logistycznego - case study, przygotowanego przez czołowych specjalistów z dziedziny logistyki z Politechniki Poznańskiej.  W tym roku zespoły biorące udział w konkursie mają za zadanie wcielić się w rolę szefa sprzedaży średniej wielkości operatora logistycznego, którego główną działalnością jest transport zaopatrzeniowy. Główne zadanie z jakim przyjdzie się zmierzyć uczestnikom dotyczy zwiększenia dochodu oraz kontroli procesów w firmie

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi drugiego dnia konferencji, zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody.

Dla firm Poznańskie Forum Logistyczne jest doskonałą okazją aby poznać młode, ambitne osoby, które dzieli tylko krok od wstąpienia na rynek pracy. Ponadto współpraca z organizacją studencką pozwala na utrwalenie w świadomości społecznej wizerunku przedsiębiorstwa, dla którego odpowiedzialność w biznesie, rzetelność i troska o młode pokolenie to fundamentalne zasady. Partnerami pierwszej edycji Poznańskiego Forum Logistycznego zostały następujące firmy: PKP Cargo, DHL, Promag S.A., Stomil - Poznań S.A., Schenker, Jungheinrich, Timocom, Trilogiq.

Podczas konferencji zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy referat dotyczący tematyki PFL. Spośród nadesłanych prac do publikacji, wybrane zostaną 3 najlepsze, które przedstawimy i nagrodzimy na forum. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie poświęconej tematycznie konferencji: www.pfl.put.poznan.pl

Dodatkową okazją dla wszystkich uczestników do nawiązania bliższych kontaktów pomiędzy środowiskiem biznesowo-akademickim z pewnością będzie wieczorna zabawa integracyjna, która odbędzie się w jednym z elitarnych poznańskich klubów.

Wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną podczas Poznańskiego Forum Logistycznego zachęcamy do wysłania deklaracji chęci uczestnictwa na adres e-mail: pfl2012@wp.pl (w tytule: zgłoszenie_imię_nazwisko) Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Koło Naukowe „Logistyka"

Wydział Inżynierii Zarządzania

Politechnika Poznańska

www.knl.put.poznan.pl

www.pfl.put.poznan.pl