Nowa filia Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung Electronics Polska na PP

Galeria:

W dniu 24 października 2011r. na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej odbyło się uroczyste otwarcie filii Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung Electronics Polska.

Placówka badawcza światowego lidera technologicznego zlokalizowana na terenie Politechniki Poznańskiej w budynku wydziału Elektrycznego otwiera nowe możliwości zarówno dla studentów, jak i jednostek badawczych. W najbliższej przyszłości to bezprecedensowe wydarzenie umożliwi ukierunkowany rozwój obecnych i przyszłych inżynierów naszej Uczelni, jak również wpłynie na zacieśnienie już istniejącej współpracy przy wspólnych innowacyjnych projektach badawczych koreańskiego partnera przemysłowego oraz zespołów naukowych Politechniki Poznańskiej.

Centrum badawcze technologicznego światowego giganta zlokalizowane na terenie Uczelni jest wydarzeniem wyjątkowym w kategoriach współpracy polskiego świata akademickiego i międzynarodowego biznesu. Wzmocni ono rozwój polskiej myśli technicznej i ukierunkuje badania naukowe oraz proces kształcenia na realne potrzeby przemysłowe. Warto podkreślić, że historia prowadzenia prac badawczych i rozwojowych w Polsce przez Samsunga jest już dość długa, rozpoczęła się otwarciem centrum R&D Samsung Electronics w Warszawie w roku 2000. Centrum badawcze Samsunga na terenie Politechniki Poznańskiej ma szansę stać się jednym z największych Centrów Badawczo-Rozwojowych koncernu w Europie.

Poza Władzami Uczelni w uroczystym otwarciu wzięli udział reprezentanci Samsung Poland R&D Center, Dyrektor Generalny Pan VP Youngki Byun oraz menadżerowie odpowiedzialni za działy „Home Networks Solutions" Pan JongMin Choi, „Technical Planning" Dr Radosław Okulski, "Advanced Solution Development" Pan Michał Daniluk oraz "General Affairs" Pani Dorota Szumielewicz.