Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim - 23-25 września 2011r.

Galeria:

WEEKEND Z HISTORIĄ NA TRAKCIE KRÓLEWSKO-CESARSKIM

VIVAT ACADEMIA!

23-25 WRZEŚNIA 2011 R.

Zapraszamy na VI Weekend z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim! To cykliczna impreza, której tematyka w niestandardowy sposób prezentuje dzieje stolicy Wielkopolski.

Tegoroczny program Weekendu z pewnością trafi w gusta wszystkich, których interesują akademickie dzieje naszego miasta. Spróbujemy udzielić odpowiedzi na intrygujące pytania: dlaczego 400 lat temu, mimo zabiegów królewskich, nie udało się powołać uniwersytetu w Poznaniu? Jakie pamiątki zachowały się  po działalności dawnych uczelni? Jakie były największe osiągnięcia naukowe minionych stuleci? Czym różniło się życie studenckie sprzed 400 lat  od współczesnego?

W piątek zapraszamy na cykl spotkań popularnonaukowych, podczas których zaprezentowana zostanie nie tylko oficjalna historia starań Poznania o uniwersytet, ale także zaskakujące kulisy tych działań ...

W sobotę zorganizowany zostanie Piknik akademicki, podczas którego poznańskie uczelnie zaprezentują swoje najważniejsze osiągnięcia naukowe. Dla koneserów przewidywany jest przegląd filmów o jezuitach, a dla miłośników zabaw gra miejska Sztuka Poznania.

W niedzielę zapraszamy na unikatowy spektakl dla dzieci o historii Poznania pt.
O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie. Dla najmłodszych przewidziane są także warsztaty edukacyjne oraz familijna gra terenowa.

Ponadto zapraszamy na koncerty, wycieczki z przewodnikiem i wystawy.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!

Szczegółowy program na stronie internetowej www.poznan.pl/trakt

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

ZałącznikWielkość
Weekend z Historią.pdf657.86 KB
Wystawa Traktem akademickim.pdf4.85 MB