"Wiedza do biznesu" - Targi Przedsiębiorczości Akademickiej - 31 marca 2011r.

III edycja Targów Przedsiębiorczości Akademickiej


Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy pomysł biznesowy z pulą nagród 15 tys. zł, wykłady i warsztaty praktyków biznesu, stoiska instytucji wspierających przyszłych przedsiębiorców - to tylko niektóre atrakcje tegorocznej edycji Targów Przedsiębiorczości Akademickiej. Impreza, organizowana już po raz trzeci przez Nickel Technology Park Poznań oraz Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego, odbędzie się w czwartek, 31 marca br. w World Trade Center Poznań.

 

W ostatnim dniu marca br. NTPP oraz ECDF zapraszają środowiska akademickie Poznania i Wielkopolski na kolejną edycję Targów Przedsiębiorczości Akademickiej (TPA). Podobnie jak w latach poprzednich impreza jest częścią współfinansowanego ze środków unijnych projektu „WIEDZA DO BIZNESU!".

 

Od trzech lat poprzez nasze przedsięwzięcia staramy się wspierać przedsiębiorczość akademicką w Wielkopolsce. Szczególne znaczenie przywiązujemy do Targów, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem studentów - twierdzi Dagmara Nickel, prezes NTPP i współorganizator TPA - W tym roku poza stałymi już elementami naszej imprezy - finałem konkursu na najlepszy pomysł biznesowy czy częścią wystawienniczą, postanowiliśmy przygotować dla uczestników dodatkową atrakcję - wykłady wybitnych naukowców oraz praktyków biznesu. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale także podyskutować z nimi na tematy nurtujące młodych ludzi, szczególnie tych rozpoczynających dopiero własną działalność gospodarczą. W ramach Targów zaplanowaliśmy także pierwsze z cyklu spotkań Capital_LINK, gromadzące w jednym miejscu potencjalnych inwestorów oraz spółki poszukujące środków na dalszy rozwój.

 

III edycja TPA rozpocznie się o godz. 10.00 częścią wykładowo-warsztatową, w której o „inwestowaniu z głową", strategii w biznesie czy sztuce autoprezentacji opowiedzą uznani naukowcy oraz menadżerowie, w tym m.in. Oliver Murphy z firmy Deloitte Polska, prof. Henryk Mruk z UE w Poznaniu oraz Waldemar Sokołowski z Business Consulting Center. Na godz. 14.00 zaplanowano natomiast rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy pomysł biznesowy. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych organizatorom projektów, komisja konkursowa wybrała pięć najbardziej interesujących, których autorzy powalczą o pulę nagród w wysokości 15 tys. zł. Ich prezentacje, podobnie jak w latach ubiegłych, oceniać będzie jury złożone z „rekinów nauki i biznesu".

 

Ponadto przez cały czas trwania Targów studenci będą mogli zasięgnąć informacji dotyczących zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zapoznać się z przygotowaną specjalnie dla nich ofertą szkoleń biznesowych. Porad i wskazówek udzielać będą przyszłym przedsiębiorcom m.in. przedstawiciele Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Fundacji ProRegio czy Sieci Aniołów Biznesu Amber.

 

Wstęp na Targi, które odbędą się w budynku WTC Poznań (wejście od ul. Bukowskiej), jest bezpłatny. Program III edycji TPA, relacja z poprzednich imprez oraz szczegółowe informacje o projekcie „WIEDZA DO BIZNESU!" dostępne są na stronie www.startup.poznan.pl. Współorganizatorem tegorocznych Targów jest Multibank.

 

Tegoroczni finaliści konkursu na najlepszy pomysł biznesowy:

  1. Joanna Gabiś - Automatyczne żaluzje okienne z wbudowanym panelem do mycia szyb.
  2. Bogumiła Kwiatkowska - FitStress - terapia napięciowa - odstresowanie.
  3. Szymon Neńca - Aplikacja komputerowa do kompleksowej organizacji ceremonii ślubnej oraz weselnej połączona z samoaktualizującą się internetową bazą danych.
  4. Maksymilian Brończak - Panele elewacyjne.
  5. Łukasz Janus - Wdrożenie hydrożelowego opatrunku aktywnego III generacji.

 

O projekcie:

Projekt „WIEDZA DO BIZNESU! - czyli promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce", finansowany z funduszy unijnych, to kolejna wspólna inicjatywa ECDF oraz NTPP. Jest on kontynuacją działań prowadzonych w 2009 r. w ramach projektu „STARTup your life",  skierowanych do środowiska akademickiego Wielkopolski. Trwająca 18 miesięcy edycja „WIEDZY DO BIZNESU!" rozpoczęła się w drugiej połowie marca 2010 r. bezpłatnymi szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości. Poza trzema cyklami szkoleń organizatorzy przygotowali także indywidualne spotkania z ekspertami w dziedzinie prawa, podatków, marketingu i sprzedaży, 6 numerów kwartalnika z informacjami, poradami oraz wydarzeniami związanymi z działalnością biznesową środowisk akademickich oraz dwie edycje Targów Przedsiębiorczości Akademickiej. Pierwsza z nich odbyła się w Poznaniu 27 maja 2010 r., natomiast tegoroczną edycję imprezy, ze znacznie rozszerzonym w porównaniu do lat ubiegłych programem, zaplanowano na 31 marca. Cały projekt potrwa aż do końca sierpnia 2011 r.

Patronat nad projektem „WIEDZA DO BIZNESU" objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, poznańskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz organizacje studenckie - NZS i AIESEC. Patronami medialnymi akcji zostali: telewizja WTK, Radio Afera oraz portale epoznan.pl, Bankier.pl i Mambiznes.pl.

www.startup.poznan.pl

ZałącznikWielkość
Program III edycji TPA 31 marca 2011.pdf115.83 KB