Poznańskie Forum Logistyczne (PFL) - 7-8 kwietnia 2011

Interesujesz się logistyką? A może rozważasz studiowanie tego kierunku w przyszłości? Jeśli tak, to zapraszamy Cię na I edycję Poznańskiego Forum Logistycznego (PFL) - konferencji na której będziesz miał okazję poznać młodych studentów logistyki z całego kraju oraz poznać przedstawicieli czołowych firm z branży! Już za niecały miesiąc, w dniach 7-8 kwietnia 2011r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej otworzą się przed Tobą drzwi „Logistyki przyszłości" -  motywu przewodniego konferencji.

Ideą przewodnią Forum jest przybliżenie Wam najnowszych trendów pojawiających się w gospodarce światowej w obszarach ściśle związanych z logistyką. Jeśli już jesteście studentami logistyki to konferencja jest doskonałą okazją do skonfrontowania Waszej wiedzy, nabytej w trakcie studiów z realnymi praktykami stosowanymi w przedsiębiorstwach  prosperujących na wolnym rynku; jeśli dopiero zastanawiacie się nad karierą Logistyka to PFL pozwoli Wam odnaleźć się w nowych realiach biznesu.

Podczas Forum usłyszycie prelekcje wygłaszane zarówno przez przedstawicieli firm partnerskich, jak i reprezentantów kół naukowych. Będziecie mieli niebywałą szansę do wzięcia udziału w warsztatach potwierdzonych certyfikatem normowanej organizacji doradczej!

Podczas Forum zostaną przedstawione również prezentacje rozwiązań konkursu logistycznego - case study, przygotowanego przez czołowych specjalistów z dziedziny logistyki z Politechniki Poznańskiej.  W tym roku zespoły składające się z reprezentantów 15 kół logistycznych będą miały za zadanie wcielić się w rolę właściciela przedsiębiorstwa, którego główną działalnością jest sprzedaż opon samochodowych. Główne zadanie z jakim przyjdzie się im się zmierzyć dotyczy kompleksowej modernizacji magazynu centralnego firmy oraz zaproponowanie budowy ogólnopolskiej sieci dystrybucji. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi drugiego dnia konferencji, zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody. Podczas Forum wyróżnione zostaną również dwa najciekawsze artykuły, które opublikowane zostaną w monografii „Logistyka przyszłości".

Dla firm Poznańskie Forum Logistyczne jest doskonałą okazją aby poznać młode, ambitne osoby, które dzieli tylko krok od wstąpienia na rynek pracy. Ponadto współpraca z organizacją studencką pozwala na utrwalenie w świadomości społecznej wizerunku przedsiębiorstwa, dla którego odpowiedzialność w biznesie, rzetelność i troska o młode pokolenie to fundamentalne zasady. Partnerami pierwszej edycji Poznańskiego Forum Logistycznego zostały następujące firmy: PKP Cargo, Det Norske Veritas (DNV), Mandersloot, OpenNexus, Promag S.A., Transics, DB Schenker, Jungheinrich

Już dziś zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę z zakresu logistyki organizowanego przez jednego ze sponsorów, w których nagrodą główną są płatne miesięczne praktyki w siedzibie firmy. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie poświęconej tematycznie konferencji: www.pfl.put.poznan.pl

Dodatkową okazją do nawiązania bliższych kontaktów pomiędzy środowiskiem biznesowo-akademickim z pewnością będzie wieczorna zabawa integracyjna, która odbędzie się w jednym z elitarnych poznańskich klubów.

 

Wszystkich zainteresowanych problematyką poruszaną podczas Poznańskiego Forum Logistycznego zachęcamy do wysłania deklaracji chęci uczestnictwa na adres PFL2011@gmail.com. (w tytule: zgłoszenie_imię_nazwisko) Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Koło Naukowe „Logistyka"

Wydział Inżynierii Zarządzania

Politechnika Poznańska

www.knl.put.poznan.pl

www.pfl.put.poznan.pl