NOC NAUKOWCÓW - 23 WRZEŚNIA 2011

Galeria:

23 września 2011 już po raz piąty odbyła się Noc Naukowców w Poznaniu, której koordynatorem jest Politechnika Poznańska.

Tegoroczny projekt Noc Naukowców w Wielkopolsce jest kontynuacją projektów z czterech poprzednich lat - 2007, 2008, 2009 i 2010 - które odniosły ogromny sukces. Impreza stała się ważnym elementem promowania wizerunku poznańskich naukowców. Z rosnącego z roku na rok udziału w imprezie widać, że zabawa w naukowca jest ciekawa, dlatego też poznaniacy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję imprezy.

Projekt zakłada udział 4 wielkich ośrodków akademickich - 3 największych uczelni w Wielkopolsce: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo- Sieciowego, największego ośrodka badawczo-naukowego w Polsce w dziedzinie informatyki. Otworzą one swoje mury dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami.

Noc Naukowców znacząco wpływa na wizerunek naukowca, a publiczność jest bardzo zainteresowana imprezą stopniowo zmieniając poglądy na temat naukowców, którzy na tę jedną noc staną się aktorami, showmanami, przewodnikami. Zaproszą publiczność do swoich laboratoriów i pokażą jak fascynująca może być praca naukowca. Imprezy mają charakter interaktywny, publiczność będzie mogła wcielać się w naukowców i pod kierunkiem fachowców przeprowadzać naukowe eksperymenty.

Jak powiedział Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" dlatego dajemy szansę mieszkańcom Wielkopolski rozwijać zarówno wyobraźnię jak i wiedzę.

Ważnym elementem promującym ideę imprezy w Europie jest ogólnopolska strona Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.pl