III Krajowa Konferencja Naukowa Technologie Przetwarzania Danych (KKNTPD) - 21-23 czerwca 2010

III Krajowa Konferencja Naukowa

Technologie Przetwarzania Danych (KKNTPD)

Poznań, 21-23 czerwca 2010

strona konferencji: http://www.cs.put.poznan.pl/kkntpd/

 

Cele konferencji

Konferencja KKNTPD stawia sobie dwa podstawowe cele. Po pierwsze, umożliwienie spotkania i dyskusji przedstawicieli nauki, biznesu i odbiorców końcowych technologii informatycznych. Po drugie, budowa forum wymiany doświadczeń naukowych i technologicznych w dziedzinie szeroko rozumianych technologii przetwarzania danych, jakimi zajmują się poszczególne ośrodki naukowo-badawcze w kraju.

Cele te są realizowane poprzez zaproszenie do komitetu programowego Konferencji KKNTPD profesorów z najlepszych ośrodków w Polsce prowadzących badania naukowe w dyscyplinie informatyka. Ponadto, organizatorzy konferencji zaproszą do udziału w niej wiele wiodących firm wytwarzających i dostarczających oprogramowanie oraz odbiorców technologii informatycznych.

 

Najciekawsze wykłady

W ramach konferencji zostanie wygłoszonych 46 wykładów dotyczących technologii zarządzania danymi i przetwarzania danych. Tegoroczną edycję konferencji zaszczyci swą obecnością światowej klasy ekspert w dziedzinie baz danych - dr Goetz Graefe z laboratorium badawczego Hewlett-Packard, z USA. Wygłosi on wykład (21.06.2010, godz. 9:00) na temat efektywnego wyszukiwania danych w dużych zbiorach. Wizyta dra Goetza Graefe jest częściowo finansowana w ramach programu "Akademicki Poznań". Wykłady wygłoszą także inni zaproszeni goście zagraniczni m.in. z Centrum Badawczego Microsoft w Wielkiej Brytanii i Uniwersytetu w Klagenfurt (Austria). Ponadto, zostaną zaprezentowane wykłady prezentujące zastosowania technologii informatycznych w projektach przemysłowych, m.in. firm Allegro.pl, IBM, Targit, DataMatica/Informatica.

 

Organizator konferencji

Instytut Informatyki

Politechnika Poznańska

 

Miejsce konferencji

Centrum Wykładowo-Konferencyjne

Politechnika Poznańska

ul. Piotrowo 2, Poznań

 

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr hab. inż. Robert Wrembel

Robert.Wrembel@cs.put.poznan.pl

tel. (biuro): 061 665 2991, (sekretariat) 061 665 2999, (kom.) 600 97 47 82