Studenci Politechniki Poznańskiej wygrali konkurs na najlepszy pomysł biznesowy!

27 maja br. podczas II Targów Przedsiębiorczości Akademickiej w Poznaniu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy pomysł biznesowy. Główną nagrodę w wysokości 7 tys. zł zdobyli Tomasz Janik i Dominik Łuczak z Politechniki Poznańskiej. Konkurs zorganizowany został przez NTPP i ECDF w ramach projektu „WIEDZA DO BIZNESU!".


Tegoroczna edycja konkursu na najlepszy pomysł biznesowy spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów i absolwentów poznańskich uczelni. Jak podkreśla Kinga Koza z NTPP, organizator Targów Przedsiębiorczości Akademickiej (TPA) oraz współkoordynator projektu „WIEDZA DO BIZNESU!", z kilkudziesięciu nadesłanych pomysłów niełatwo było wybrać te najciekawsze. Finaliści konkursu walczyli o łączną pulę nagród w wysokości 15 tys. zł. Swoje projekty zaprezentowali szerokiej publiczności podczas drugiego panelu Targów odbywających się w MTP. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli świata nauki i biznesu, m.in. z Politechniki Poznańskiej oraz firm BCC, PTB Nickel, Volkswagen, ITINER i CoWinners, przyznało ostatecznie trzy nagrody pieniężne.

 

Pierwsze miejsce i 7 tys. zł zdobyli Tomasz Janik i Dominik Łuczak z Politechniki Poznańskiej za pomysł na czujnik przepływu powietrza do dygestoriów z rodziny AF2000. Zwycięzcy przygotowali nie tylko wizualną prezentację projektu, ale pokazali również działający prototyp urządzenia. Drugie miejsce i 5 tysięcy zł. przypadło Jakubowi Bok, doktorantowi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, za platformę internetowa umożliwiająca komunikację pomiędzy piłkarzami i/lub agentami a klubami zainteresowanymi tymi zawodnikami. Trzecią nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymała Daria Ustjanowska , studentka UE oraz UAM w Poznaniu, za projekt świadczenia usług doradczo-consultingowych dla rynku Business2Business.

Marian Nickel z PTB Nickel, który przewodniczył jury konkursu, wysoko ocenił poziom tegorocznych prezentacji: Wszystkie przedstawione podczas Targów projekty zaskoczyły nas swoją innowacyjnością. Cieszymy się, że tylu młodych ludzi - studentów i naukowców, nie tylko zdobywa teoretyczną wiedzę o przedsiębiorczości, ale także próbuje ją wykorzystywać w praktyce biznesowej. Otrzymane nagrody pieniężne zwycięzcy konkursu mogą wydać na dowolny cel, niezwiązany z realizacją zaprezentowanego pomysłu.

Targi Przedsiębiorczości Akademickiej (TPA) to kolejne przedsięwzięcie realizowane w 2010 roku przez NTPP oraz ECDF w ramach projektu „WIEDZA DO BIZNESU! - czyli promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce".  Impreza, podobnie jak współfinansowany ze środków unijnych projekt, adresowana jest do środowisk akademickich i naukowych Poznania oraz całej Wielkopolski.