Projekt "WIEDZA DO BIZNESU!" - konkurs na pomysł biznesowy

NTPP i ECDF ogłaszają konkurs na najlepszy pomysł biznesowy


Myślisz o własnej działalnosci gospodarczej i chciałbyś zaprezentować swoje plany na szerszym forum? Weź udział w konkursie na najlepszy sz o własnej działalność gospomysł biznesowy w ramach projektu „WIEDZA DO BIZNESU!". Do 7 maja br. Nickel Technology Park Poznań czeka na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych. Zwycięzców poznamy podczas kolejnej edycji Targów Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w Poznaniu 27 maja br. Łączna pula nagród wynosi 15.000 zł.

Konkurs na najlepszy pomysł biznesowy, który rusza 12 kwietnia br., jest integralną częścią tegorocznej edycji „WIEDZY  DO BIZNESU!", realizowanej wspólnie przez firmę ECDF oraz NTPP. Współfinansowany ze środków unijnych, przewidziany na 18 miesięcy projekt rozpoczął się w połowie marca 2010 r. cyklem bezpłatnych szkoleń z zakresu przedsiębiorczości.

Organizowany przez NTPP i ECDF konkurs, podobnie jak wszystkie działania w ramach projektu „WIEDZA DO BIZNESU!", adresowany jest do środowiska akademickiego Wielkopolski: studentów, ubiegłorocznych absolwentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych i jednostek naukowych. Z osób, które do 7 maja br. prześlą najlepsze opisy własnego pomysłu biznesowego, komisja konkursowa wybierze pięciu finalistów. Ostatecznych zwycięzców konkursu poznamy 27 maja br. podczas II edycji Targów Przedsiębiorczości Akademickiej. Jury, złożone m.in. z uznanych wielkopolskich praktyków biznesu, nagrodzi wówczas trzy najbardziej pomysłowe, zaprezentowane w najciekawszy sposób oraz możliwe do realizacji projekty. Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 15 tys. zł, które mogą zostać przeznaczone na cele niezwiązane z własną działalnością gospodarczą.

Szczegółowe zasady konkursu, jego regulamin oraz łatwy do wypełnienia formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu „WIEDZA DO BIZNESU!":  www.startup.poznan.pl. W pierwszym etapie konkursu ocenie podlega wyłącznie opis pomysłu znajdujący się w rubryce formularza „Charakterystyka planowanej działalności". Uczestnicy konkursu nie muszą posiadać zameldowania na terenie województwa wielkopolskiego.

 

O projekcie:

Projekt „WIEDZA DO BIZNESU! - czyli promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce", finansowany z funduszy unijnych, to kolejna wspólna inicjatywa ECDF oraz NTPP. Jest on kontynuacją działań prowadzonych w 2009 r. w ramach projektu „STARTup your life",  skierowanych do środowiska akademickiego Wielkopolski. Tegoroczna, zaplanowana na 18 miesięcy edycja „WIEDZY DO BIZNESU!" rozpoczęła się w drugiej połowie marca br. bezpłatnymi szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości. Poza trzema cyklami szkoleń organizatorzy proponują również indywidualne spotkania z ekspertami w dziedzinie prawa, podatków oraz marketingu i sprzedaży. Ponadto w ramach projektu odbędą się dwie edycje Targów Przedsiębiorczości Akademickiej, pierwsza z nich już 27 maja br. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli m.in. prezentację wielkopolskich instytucji wspierających młodych przedsiębiorców, panel dyskusyjny, warsztaty „Szkoła milionerów" oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy pomysł biznesowy.

Patronat nad projektem „WIEDZA DO BIZNESU" objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, poznańskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz organizacje studenckie - NZS i AIESEC. Patronami medialnymi akcji zostali: telewizja WTK, Radio Afera oraz portale epoznan.pl, Bankier.pl i Mambiznes.pl.

www.startup.poznan.pl


Organizatorzy projektu:

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) - pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, powołany do życia  w 2006 roku przez PTB Nickel Sp. z o.o. oraz Nickel Development Sp. z o.o. Łączy w sobie wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych oraz dedykowanych,  wraz z kompetencjami związanymi z business development i transferem innowacji do biznesu. Pierwszy etap inwestycji współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nickel Technology Park Poznań to ponad 33 ha terenu pod szeroko rozumiane inwestycje. Około 23.000 m2 zagospodarowanej na dzień dzisiejszy powierzchni to budynki biurowe i hale magazynowe. NTPP oferuje elastyczne warunki wynajmu nowoczesnych powierzchni biurowych, hal magazynowych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych oraz adaptację tych powierzchni do indywidualnych potrzeb klienta. Spółka buduje także obiekty uniwersalne i dedykowane,  w  tym specjalistyczne laboratoria czy clean room'y. Dodatkowo NTPP wspiera swoich klientów przez liczne usługi dodatkowe: doradztwo unijne, usługi Data Center i Outsourcingu IT, obsługę i serwis budynków czy opiekę przedszkolną nad dziećmi pracowników Parku. Nickel Technology Park Poznań w ramach Business Angels oferuje także wsparcie finansowe, prawne i zarządcze potrzebne do wdrożenia innowacji, przeskalowania działalności, uruchomienia nowej usługi czy wprowadzenia nowego produktu na rynek. Na terenie NTPP pracuje już ponad 700 osób, a wśród klientów znajdują się takie firmy jak m.in. Business Consulting Center, 7milowy, Exact Software Poland, Mikrofilm Center - Digital Center, LST - NET, EDP GROUP, Heroal Polska, Paw czy Magellan Software Polska. NTPP jest inicjatorem i współtwórcą szeregu przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości i innowacyjności, m.in. wraz z poznańską firmą ECDF realizuje projekty „STARTup your life" i „Wiedza do biznesu", a z firmą Business Consulting Center projekt konkursu „Idź po staż". W styczniu br. NTPP otrzymał prestiżowy tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł" za rok 2009 za stworzenie pierwszej komercyjnej platformy transferu wiedzy do biznesu oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez jego twórców.

www.ntpp.pl

 

Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego (ECDF) - powstało w 2003 roku, aby  inspirować, pomagać i doradzać polskim przedsiębiorstwom w realizacji ich celów na Jednolitym Rynku Europejskim. 30 wysoko wyspecjalizowanych specjalistów służy klientom swoją wiedzą w trzech obszarach: pozyskiwaniu dotacji unijnych, usługach szkoleniowych i badaniach. Do tej pory firma zrealizowała ponad 300 projektów, pozyskując w latach 2003-2007 ponad 130 mln zł dotacji dla przedsiębiorstw z programów Phare 2001, Phare 2002, Phare 2003, SAPARD, SPO WKP, ZPORR. Doświadczenia programów dotacyjnych pozwoliły ECDF stworzyć bogatą ofertę szkoleniową, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W latach 2004-2006 Departament Szkoleń pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację 10 autorskich projektów szkoleniowych na łączną kwotę około 9 mln zł. Firma poprzez swój Departament Badań specjalizuje się również w badaniach z obszaru government (ewaluacja programów i projektów realizowanych na zlecenie instytucji rządowych i samorządowych). W 2006 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała ECDF akredytację na świadczenie usług doradczych z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium UE.

www.ecdf.pl