Projekt "WIEDZA DO BIZNESU! - promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce"

wiedza do biznesu-logo

Rusza „WIEDZA DO BIZNESU! - kontynuacja projektu „STARTup your life!"

Gdzie zdobyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości? Jak przekuć w sukces własny pomysł biznesowy? Jak nie zginąć w gąszczu przepisów prawno-księgowych? Na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź uczestnicząc w rozpoczynającym się w marcu br. projekcie „WIEDZA DO BIZNESU!", realizowanym przez Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego oraz Nickel Technology Park Poznań.

 

 

 

Projekt „WIEDZA  DO BIZNESU! - czyli promocja przedsiębiorczych postaw w wielkopolskiej nauce", finansowany z funduszy unijnych, to kolejna wspólna inicjatywa ECDF oraz NTPP. Jest on kontynuacją prowadzonych w 2009 r. działań w ramach projektu „STARTup your life",  skierowanych do środowiska akademickiego Wielkopolski z 33 wyższych uczelni oraz ponad 40 jednostek badawczo-rozwojowych. Liczba studentów i pracowników naukowych zainteresowanych zdobyciem umiejętności biznesowych znacznie przekroczyła oczekiwania organizatorów. W szkoleniach, indywidualnych konsultacjach z ekspertami oraz w Targach Przedsiębiorczości Akademickiej wzięło udział prawie 600 osób. Doświadczenia zebrane w czasie trwania pierwszej edycji projektu potwierdziły potrzebę dalszej promocji przedsiębiorczości akademickiej i wspierania skutecznego transferu wiedzy do gospodarki.

Tegoroczna edycja „WIEDZY DO BIZNESU!" rozpoczyna się w drugiej połowie marca br. Przewidziany na 18 miesięcy projekt po raz kolejny uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podobnie jak w 2009 roku, działania zaplanowane w projekcie skierowane są do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, studentów, doktorantów i ubiegłorocznych absolwentów prywatnych i publicznych uczelni działających na terenie Wielkopolski. Organizatorzy przygotowali dla nich trzy cykle bezpłatnych szkoleń, przekazujące wiedzę niezbędną do rozpoczęcia oraz prowadzenia własnej firmy. Zainteresowane osoby, podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogły skorzystać z indywidualnych spotkań z ekspertami w dziedzinie prawa, podatków oraz marketingu i sprzedaży. W projekcie przewidziano również dwie edycje Targów Przedsiębiorczości Akademickiej. Pierwszą z nich zaplanowano w drugiej połowie maja br. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli m.in. prezentację wielkopolskich instytucji wspierających młodych przedsiębiorców, panel dyskusyjny, warsztaty „Szkoła milionerów" oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy pomysł biznesowy, w którym na zwycięzców czekają trzy nagrody po 5 tysięcy zł.

Podsumowanie ubiegłorocznej akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące nowej edycji projektu dostępne są na stronie www.startup.poznan.pl

Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, poznańskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz organizacje studenckie - NZS i AIESEC. Patronami medialnymi akcji zostali: telewizja WTK, Radio Afera oraz portale epoznan.pl, Bankier.pl i Mambiznes.pl.