Konkurs fotograficzny "Dzielnica Zamkowa - 100 wizerunków na 100 lat"

Okazją do zorganizowania konkursu jest wypadający w tym roku Jubileusz 100 rocznicy powstania tzw. Dzielnicy Zamkowej. Dzielnica, od chwili powstania, związana jest z najważniejszymi wydarzeniami w dziejach Poznania i Polski. Dziś, ta wyróżniająca się przestrzeń miasta jest forum oświaty i kultury.

Uczestnicy mają do wyboru dwie kategorie konkursowe. Pierwsza z nich jest fotografia dokumentalno - reportażowa. Prace nadesłane w tej kategorii powinny opisywać architekturę, miejsca, ludzi w obrębie Dzielnicy Zamkowej. Jedynie podstawowa obróbka zdjęć jest dozwolona. Uczestnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w drugiej kategorii jaka jest fotografia kreacyjna mają dużo większe możliwości przetwarzania obrazu, fotomontażu a nawet użycia fotografii archiwalnych, itp. W każdej ze wspomnianych kategorii można nadesłać do 4 prac konkursowych w formie pojedynczej fotografii lub tez ich zestawu.

Prace konkursowe rmożna dostarczać osobiście, lub drogą pocztową na adres Centrum Turystyki Kulturowej „TRAKT”. Termin dostarczenia prac mija 15 czerwca br.

Spośród nadesłanych fotografii, wybranych zostanie sto najciekawszych, z których planowane jest zorganizowanie wystawy pokonkursowej. Dodatkowo autorzy trzech zwycięskich prac w każdej kategorii otrzymają nagrody finansowe.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia do konkursu znajduje sie na stronie www.poznan.pl/trakt.

Zapraszamy do udziału!

Patronat medialny: Radio Merkury, Radio Emaus, Radio Afera, Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS, Magazyn ASPekt.